Hamile Eşinize Sevginizi Göstermenin Yolları

Hamile Eşinize Sevginizi Göstermenin Yolları

Çiftler için hamilelik dönemi oldukça zorlayıcı bir deneyim olabilir. Kadınlarda birçok yeni hormon ortaya çıkar, bazılarının seviyesi yükselir ve bu da onları oldukça hassas ve duygusal yapar. Ayrıca sürekli bir şekilde fiziksel olarak da rahatsız bir durum içerisindedir. Hamilelik süreci boyunca yaşanan zorlukların erkekleri ilgilendiren bir kısmı da vardır. Erkeklerde genellikle ilişkideki yeni yerlerini sorgulamaya başlarlar ve kendilerini dışlanmış hissedebilirler.

Bu nedenle ilişkinin geleceği açısından bu süre boyunca romantizmi canlı tutmak ve hamile eşe özel olduğunu, sevildiğini hissettirmek oldukça önemlidir. Bunu nasıl yapacağınız konusunda bir kafa karışıklığı yaşıyorsanız aşağıda sizler için hazırladığımız ipuçlarına bir göz atabilirsiniz.

Masaj yapın: Ekstra onca kilo taşımak kadınlar için hiç de kolay bir iş değildir. Bu nedenle karınızı rahatlatacak bir şeyler yaparak ona yardımcı olabilirsiniz. Bunun en iyi yollarından biri de hiç kuşkusuz masaj yapmaktır. Hamile kadınlar için özellikle de ayaklara yapılacak güzel bir masaj gibisi yoktur. Ancak masaj yaparken çok dikkatli olun ve bebeğe zarar verebilecek hareketlerden kaçının.

Temizlik yapın: Hamile kadınlar normal zamanlara oranla çok daha çabuk yorulurlar. Yorgun hissetmek için çok fazla bir iş yapmalarına bile gerek yoktur. Eğer ona yardımcı olmak ve sevginizi göstermek istiyorsanız ev işlerine yardımcı olabilir ve temizlik yapabilirsiniz. Özellikle de onu zorlayan işleri yapmaya özen gösterin.

Yemek hazırlayın: Eğer karınız yemek hazırlayacak kadar iyi hissetmiyorsa onun için bir şeyler pişirin. Bu onu hem mutlu edecek hem de ilişkinizi olumlu yönde etkileyecektir. Eğer yemeklerle aranız iyi değilse dışarıda güzel bir yemeğe götürerek onu memnun edebilir ve romantizmi de canlı tutmayı başarabilirsiniz.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın