Hamile Karınıza İlginizi Göstermenin Yolları

Hamile Karınıza İlginizi Göstermenin Yolları

Hamilelik döneminde karınıza ilgi duyduğunuzu göstermenin en iyi yolu hiç şüphesiz ki destekleyici bir koca olduğunuz göstermekten geçer. Özellikle bu dönemler kadınlar için hiç de kolay dönemler değildir ve kadınların belki de en çok ilgiye ve desteğe ihtiyaç duydukları zamanlardır. Bu durumda kocalara çok iş düşer ve eğer siz de baba adayı bir kocaysanız aşağıda sizler için hazırladığımız maddelere göz atsanız iyi edersiniz. Böylece hem karınızı mutlu edersiniz hem de ilişkinizin geleceği açısından büyük bir adım atmış olursunuz.

Hamilelik döneminin başlarında, karınızla hamile olmanın onda neler hissettirdiği üzerine konuşun. Çoğu kadın önünde duran 9 ayın çok zorlayıcı olacağını düşünür. Eğer karınız da bu yönde bir açıklamada bulunursa onu rahatlatmaya çalışın ve beraber her şeyin üstesinden kolaylıkla geleceğinizi söyleyin.

Karınıza, ona yardımcı olmak için neler yapabileceğinizi sorun. Söylediklerini iyice dinleyin ve hatta gerekirse notlar alın. Hamile kadınlar neredeyse her ay değişik hissedecekleri için fikirleri ve istekleri de değişecektir. Yani kısacası her ay bu yardım listesini kontrol etmekte ve gerekirse yeni bir tane oluşturmakta yarar var!

Hamilelik üzerine bir şeyler okuması gereken kişinin karınız olduğunu düşünmekten vazgeçin ve siz de mutlaka hamilelik üzerine kitaplar ya da dergiler okuyun. Karınızın tam olarak nasıl bir durumla karşı karşıya olduğunu ne kadar iyi anlarsanız, onunla o kadar iyi iletişim kurar ve ihtiyaçlarını anlarsınız.

Doktor kontrollerinde mutlaka yanında olun. Bu karınızı çok mutlu edecektir ve yanında olduğunuzu ve desteğinizi son derece yoğun bir şekilde hissetmesini sağlayacaktır.

Ona sık sık çiçek alın dememize gerek bile yok sanıyoruz!

Yemek yapmayı öğrenmeye başlayın. Karınız çok çabuk yorulacağı için gündelik birtakım işleri dahi yapamayacak duruma gelebilir. Özellikle de yemek yapmak için ayakta beklemek ona çok zor gelebilir. Bu nedenle basit birtakım yemek tariflerini öğrenin ve ona yardımcı olun.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın