HD Çekim Yapabilen En Küçük Video Kameralar

HD Çekim Yapabilen En Küçük Video Kameralar

Video çekmeye merakınız varsa ama bunun için çok fazla para harcamayı düşünmüyorsanız 1080p HD görüntü kalitesi sunan kompakt HD video kameralardan satın alabilirsiniz. Oldukça küçük olmaları sayesinde cebinizde bile taşıyabileceğiniz bu HD video kameralar ile tatillerinizi, gittiğiniz maçları, çocuğunuzun doğum gününü ve özel günlerinizi ölümsüzleştirebilirsiniz. Bu yazıda dahili belleklerine kayıt özelliği ile sizi kaset derdinden kurtaracak ve 1080p HD çekim yapabilen en küçük video kameralar ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

En Küçük HD Video Kameralar

Küçük bir HD video almaya karar vermeden önce nasıl özellikler aradığınızı belirleyin. Bazı kameralar lensleri bazıları ise hafıza kapasiteleri ile ön plana çıkmakta. Ayrıca pil ömrü de kararınızda önemli bir nokta olabilir.

Flip Ultra HD

Elektronik markaları arasında özellikle kompakt ve yüksek kaliteli video kaydı yapan kameralar alanında uzmanlaşan Flip iki farklı küçük HD video kamera seçeneğiyle piyasada bulunuyor. Flip Ultra HD’nin ilk modelinin dahili hafızası 8 GB ve daha uzun görüntü kaydına olanak tanıyor. Diğer model ise 4 GB dahili hafızası ile yaklaşık 1 saat görüntü depolama özelliğine sahip. 8 GB’lık 2 saat görüntü kapasitesine sahip ilk model ion lityum pille 4 GB’lık olan 2 adet AA kalem pille çalışıyor. İkisi de 750p HD görüntü kalitesinde kayıt yapabiliyor.

Kodak Zi8

1080p çözünürlükte saniyede 30 kare çekme özelliğine sahip Kodak Zi8 128 MB’lık küçük dahili hafızasına karşın SD kart takabilme özelliği ile daha uzun süreli görüntü kaydı sağlıyor. SD kartları piyasada bu gün itibariyle 32 GB’a kadar bulmanız mümkün. HDMI ve AV çıkışları olan Kodak Zi8’den TV’nize direk bağlantı yaparak görüntülerinizi anında izleyebilirsiniz. 2.5 inç ekranı lan video kamera KODAK Li-Ion pille çalışıyor.

Kodak Playsport

3 metreye kadar su geçirmeyen ve saniyede 30 kare ve 1080p çözünürlükte kayıt yapabilen Kodak Playsport özellikle su kenarında yapılacak tatiller için ideal bir kamera. SD kart ile hafızasını 32 GB’a kadar çıkarmanız mümkün. Kodak’ın diğer küçük HD video kamera modelinde olduğu gibi Kodak Playsport’un da HDMI ve AV çıkışları mevcut. Bu modelin ekranı 2.3 inç.

Flip MinoHD

Flip MinoHD Flip’in diğer modellerinde olduğu gibi dahili hafıza kapasitesi ile ikiye ayrılıyor. Flip MinoHD video kameralarda 8 ve 4 GB dahili hafıza seçenekleri mevcut. 8 GB 2 saat 4 GB ise yaklaşık 1 saate kadar saniyede 60 kare ve 720p çözünürlükte kayıt yapma özelliğine sahip. İki modelde dahili lityum-ion pillerle çalışıyor.

Sony Bloggie

Dokumatik ekranı 3 inç büyüklüğünde olan Sony Bloggie 8 GB’lık flash belleğe sahip. 1080p yüksek çözünürlüklü HD video kaydı yapabilen Sony Bloggie 4x dijital zuma ve HDMI çıkışa sahip. Sony Bloggie lithium-ion pille çalışıyor.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın