Hin Yağı Saç Uzatır mı?

Hint Yağı Saç Uzatır Mı?

Saçlarınızın olması gerektiğinden fazla dökülmesi ya da sağlıksız görünmesinden şikayetçiyseniz Hint yağı sizin için doğru seçim olabilir. Saç bakımla ilgili en çok sorulan sorulardan birisi olan “Hint yağı saç uzatır mı?” sorusunun cevabı “dolaylı” olarak evet. Hint yağı dökülen saçların yeniden çıkmasını sağlamaz ancak saç köklerini güçlendirerek koparak dökülmeleri azaltır ve saçların daha sağlıklı uzamasını sağlar.

Hint yağıyla  saç uzatmak ve saç tellerini kalınlaştırıp daha hacimli görünmesi ve bakımsız, incelen saçların doğal parlaklığına kavuşması için kolay saç bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz. Hint yağını bu faydaları saçlarda olduğu gibi kaşlar içinde geçerli.

Hint Yağıyla Saç Bakımının Faydaları

 • Saçların daha sağlıklı uzamasını sağlar
 • Saç tellerini kalınlaştırır
 • Kuru saçları nemlendirir
 • Saçlara hacim kazandırır ve doğal parlaklığa kavuşmasını sağlar
 • Saç derisini nemlendirir ve köklerini güçlendirir
 • Koparak dökülmeleri azaltır
 • Saçların genel sağlığını ve görünümünü geliştirir
 • Ayrıca saç uçlarına süreceğiniz Hint yağı uçların kırılmasına ve kıvrılmasına engel olur.

Hint Yağı Saç İçin Nasıl Kullanılır?

Hint yağını saçlarınızda kullanmak için aşağıdaki listeyi adım adım takip edebilirsiniz.

Hint yağını geniş ağızlı bir kaseye koyun ve parmak uçlarınızı yağa batırın. Daha sonra saç diplerine ve saç derinizin tamamına masaj yaparak sürün. Yağı saç diplerine eşit miktarda dağıttığınızdan emin olun.

Hint yağı yoğun bir yağ olduğu için saçlarınıza sürecekseniz çıkarmak için biraz uğraşmak gerektiğini unutmayın. Eğer saçlarınızı uzun uzun yıkayıp durulamak için vaktiniz yoksa saçlara fazla bulaştırmamaya çalışın.

Tüm saç derisine sürdükten sonra plastik bir bone takın ve yağı en az 15-20 dakika bekletin. Daha iyisi boneyle yatıp yağın daha uzun süre kalmasını sağlamak.

Çıkarmak için çok ağır olmayan bir şampuan kullanın ve ılık suyla iyice durulayın.

Bu bakımı haftada 1 kez olmak üzere 6-8 hafta yaparsanız sonuçlarını görmeye başlayabilirsiniz.

Hint yağının kokusu ağırdır ve hoş olduğu söylenemez. Kokusunu güzelleştirmek için içine bir kaç damla karanfil yağı ya da üzüm çekirdeği yağı ekleyebilirsiniz.

Tabii sadece Hint yağıyla bakım yaparak sağlıklı saçlara kavuşmak mümkün değil. Dengeli bir beslenme ile gerekli vitamin ve mineralleri de almak şart. Aynı şekilde düzenli ve yeterli bir uyku, stresi azaltmak saçlarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.

, ,

Hint Yağı Saç Uzatır Mı? İçin 15 Yorum Yapılmış

 1. arzu 07 Ocak 2013 #

  Hint yağını nereden bulurum lütfen yardımcı olur musunuz?

 2. ilayda 29 Ekim 2013 #

  Aktarlarda bulabilirsiniz

 3. gamze 25 Aralık 2013 #

  Arkadaşlar işe yarar mı hint yağı ya. Bizim evde var bari deneyim işe yararsa size söylerim by :)

 4. ilayda 28 Temmuz 2014 #

  Arkadaşlar gerçekten çok faydalı ama yağı ısıtıp kullanınca kırıkları geçiriyor ısıtmadan kullanınca ben bir faydasını görmedim kokusu o kadar iğrenç değil gerçekten saçları yumuşatıyor patlatıyor ben çok memnunum tavsiye ederim :)

  • Emine 23 Ağustos 2014 #

   Patlatıyor mu? Parlatıyor demek istedin herhalde :D Neyse ben denedim 1 ayda 3 kere yaptım saçım omuzumdaydı yani omuzumun hemen üzerinde belimin 1-2 cm altında şuan ve çok bakımlı parlak sağlıklı ama ben yoğurt ile de her hafta maske yaparak destekledim yoğurdu haftada bir kullandım.

   • meryem 31 Ağustos 2014 #

    İse yarıyor dimi saçların ne kadar uzadı peki?

   • hatıce 10 Nisan 2015 #

    Yoğurdu saçına nasıl uyguladın?

   • Hülya 08 Nisan 2017 #

    Emine hanım ne kadar sürede omuzunuzdan belinize geldi saçlarınız? Benim de kulak altında, kısa sürede uzasın istiyorum, şimdiden teşekkürler.

 5. meryem 31 Ağustos 2014 #

  Bana yardımcı olun lütfen saclarım çok kısa uzaması lazım :-(

 6. filiz 31 Ağustos 2014 #

  Saçları uzatıyor mu gerçekten?

 7. Pelin 10 Şubat 2015 #

  Hint yağı saçı koyulaştırır mı acaba?

 8. ÖZLEM 20 Mart 2015 #

  Ben hint yağını kullandım, 5 günde bir uyguladım, ayda 5-6 kez yapmış oldum. Saçım 2 aydan sonra çok uzamaya bailamıştı 4 aydan sonra arkadaslarım nasıl bu kadar hızlı uzadığını sormaya başladı. Saç telini kalınlaştırıryor ve koyulaştırıryor. Yağlı kalmaması için çok iyi temizlenmesi gerekiyor, kullanmış biri olarak tavsiye ederim.

 9. Cagla 12 Temmuz 2015 #

  Arkadaşlar gerçekten farkı 1 ayda iyice anladım, saçlarım çok sağlıklı bir şekilde uzadı. Uzarken de kırıkları aldım, şu an saçlarım uzun ve parlak. Çevremdeki insanlar sorar oldu artık. Aynı zamanda her gece kirpiklerime uyguladım, kirpiklerim kaşlarıma değiyor. Deneyin, tavsiye ederim.

 10. Mihriban 29 Ağustos 2016 #

  Kızlar yılan yağı da saçı uzatıyor.

 11. ceren 06 Şubat 2017 #

  Ben de hem kaşıma hem saçlarıma ısıtarak uyguladım, gerçekten çok etkili. Özellikle kirpiklerim müthiş uzadı, saçlarımda da 1 ayın sonunda 2-2.5cm’e yakın bir uzama oldu.

Bir cevap yazın