Hızlı Saç Uzatmak

Hızlı Saç Uzatmak

Pek çok faktör saçların olması gerekenden daha yavaş uzamasına neden olabilmektedir. Bu faktörler arasında yetersiz beslenme, vitamin eksikliği, düzensiz saç bakımı, ilaç kullanımı gibi sebepler sayılabilir. Bu yazıda hızlı saç uzatmak için kullanabileceğiniz doğal yöntemler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Doğal Yolla Hızlı Saç Uzatmak

Hızlı saç uzatmak için ilk yapmanız gereken saçlarınızı nemli tutmak ve doğal bakım maskeleriyle düzenli olarak saç bakımı yapmaktır. Doğal saç maskeleri saç uçlarında daha az kırık oluşmasını sağlar ve sürekli uçlardan kestirmek zorunda kalmazsınız. Bu işlemler için her hangi bir bütçe oluşturmanıza gerek yok. Sadece saçlarınıza daha fazla zaman ayırmalısınız. Saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız aşırı miktarda kimyasal madde içeren şampuan, krem, saç boyası kullanmamalı ve ısıyla çalışan saç kurutmak makinesi, saç düzleştirici ve diğer saç şekillendiricileri mümkün olduğunca az kullanmalısınız.

Hızlı Saç Uzatmak İçin Doğal Bakım Maskesi

Aşağıdaki doğal saç maskelerini haftada bir kullanarak saçlarınızın daha sağlıklı ve hızlı uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

Biberiye ve Zeytinyağı Maskesi: Bu doğal saç bakım maskesi için kurutulmuş biberiye, zeytinyağı, kap, fırça veya tarak ve ipek eşarba ihtiyacınız olacak. Yarım su bardağı zeytinyağının içerisine 2 çorba kaşığı kurutulmuş biberiyeyi ekleyin ve ateşe koyun. Yağ iyice ısınınca (yakmamaya özen gösterin) ateşin üzerinden alın ve kullanmadan önce 2-3 gün ağzı kapalı olarak bekletin.

Yatmadan önce bu biberiye ve yağ karışımından bir miktar alın ve parmak uçlarıyla 4-5 dakika masaj yaparak kafa derinize sürün. Başınızı ipek eşarp veya ince bir havlu ile sararak yatabilir ve sabah normal şampuanla duş alabilirsiniz. Saç maskesiyle yatmak rahat olmuyorsa bu maske en az 3-4 saat saçlarınızda kalmalı.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın