Homeopati ile Alerji Tedavisi

Homeopati ile Alerji Tedavisi

Homeopati veya homeopatik olarak da adlandırılan bu tedavi yöntemi, yüzyıllardır Hindistan’da insanları tedavi etmek amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca Avrupa’da ve Amerika’da da zaman içinde  yaygınlaşmıştır.  Homeopati insanlarda görülen yaygın hastalıkları önlemek ve tedavi etmek amacıyla kullanılır ve buna alerjiler de dâhildir. Bu tedavi yöntemi; çeşitli bitkiler, mineraller ve pratik uygulama yöntemleriyle vücudun hastalıklara karşı direnç kazanmasını sağlar.

Homeopatik Tedavi Yöntemleri ile Alerji Tedavisi

Homeopati ile alerji tedavisinde;

İlk olarak şunu anlamak gerekir ki homoepati ile alerji tedavisi, homoepatinin tüm temel özelliklerini aynen içermektedir. Zayıflatılmış mikroplarla hazırlanan aşılar ile homoepati benzer özellikler gösterir.

Homoepati tedavisinde kullanılması gereken bitki ve malzemeleri çeşitli kaynaklardan öğrenebilirsiniz. Bu kaynaklarda sözü edilen ve size iyi gelebilecek bitki çeşitlerini seçebilirsiniz.

Etkisi azaltılmış homoepatik ilaçları alerji tedavinizde güvenle kullanabilirsiniz. Bu ilaçlar alerjilerin semptomlarına, belirtilerine ve çeşitlerine göre hazırlanmakta ve vücuda doğal bir direnç kazandırmaktadır.

Mevsimlik alerjiler ve hayvanlara karşı olan alerjilerinizle homoepati tedavisiyle savaşabilirsiniz.

Homoepati tedavisi sonrası alerjinizin belirtilerinin geçmesi için kısa bir süre beklemelisiniz. Çünkü homoepati tedavisinden sonra alerjiniz sizi bir süre daha çok rahatsız etmeye başlar, bu duruma vücudunuzun hastalıkla savaşırken sarf ettiği efora bağlı olarak iyileşme krizi de denilebilir.

Homoepati genellikle alternatif bir tedavi şeklidir. Her sağlık kuruluşunda homoepati tedavisi uygulanmayabilir. Uygulamadan doktora danışmak gerekir.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın