İnternetten Pırlanta Alınır mı?

İnternetten Pırlanta Alınır mı?

İnternetten pırlanta siparişi vermeden önce doğru seçimi yapabilmek için size şunları tavsiye edebiliriz.

Müstakbel gelinin arkadaşlarına, ailesine (sır saklayabilecek olanlara) hangi model yüzüklerden hoşlandığına dair bilgiler alın.

Birkaç pırlanta yüzük ve tek taş yüzük satan firmanın mağazasına uğrayın ve değişik karatlarda pırlantası olan yüzükleri kendi gözlerinizle görün. Daha sonra internetten pırlanta yüzük seçerken yüzüğün taşının ölçüleri hakkında bir fikriniz olsun.

Aradığınız özelliklerde (berraklık, renk, karat) tek taş yüzük için internet satış mağazası olan firmaların sitelerinde araştırma yapın.

Çevrenizde bulunan insanlara, arkadaşlarınıza, ailenize daha önce internetten pırlanta yüzük alıp almadıklarını sorun. Herhangi bir sorun yaşadıkları site varsa öğrenin.

Online olarak satın alacağınız pırlanta yüzük için sitenin sunduğu iade- değiştirme olanakları ve müşteri-firma arası sözleşme koşullarını dikkatle inceleyin.

Firmanın yüzük üzerinde bulunan pırlanta için “pırlanta sertifikası” verip vermediğini öğrenin. pırlanta sertifikası genellikle 1 karatın altında yüzükler için firmanın kendi düzenlediği, 1 karatın üzerinde taşlar için uluslararası sertifikalar olarak verilmektedir.

Online pırlanta satışı gerçekleştiren çoğu firma çeşitli kredi kartlarına vade faksız (12 ve daha uzun vadelerde fiyat farkı oluşabilir) taksit avantajı sunmakta. Bu size tek seferde yüklü miktarda nakit para harcama külfetinden kurtarabilir.

Bilinen Markalar Dışında Tektaş Yüzük Satın Alırken

Büyük pırlanta markaları dışında da tektaş yüzük satın alabilirsiniz. Hatta bu size peşin ödemelerde %20-%30 arası bir fiyat avantajı sağlayabilir. Ancak burada taşın orijinalliğine dikkat etmenizi öneririz. Eğer bilinen markaların dışında bir yerden pırlanta alacaksanız mutlaka kuyumcunun adresinin ve taşın özelliklerinin detaylı bir biçimde belirtildiği bir sertifika almayı unutmayın.

Ülkemizde pırlanta takı satışının önemli bir bölümü internet üzerinden gerçekleşmekte. Bunun nedeni her ilde bir pırlanta mağazasının bulunmaması, internetin takı modellerini incelemek ve fiyatlarını öğrenmek açısından el altında olması, tüm markaların bir arada görülebilmesi ve insanların bu iş için yeterince vakit ayıramamasını sayabiliriz.

Ancak pırlanta satış siteleri her ne kadar büyük fotoğraflarla koleksiyonlarının tanıtımını yapsalar da online olarak gördüğünüz bir tek taş yüzük gerçekte farklı görünebilir veya hoşunuza gitmeyebilir.

Bu yüzden internetten pırlanta aramasını yapıp kararınızı verdikten sonra satın almadan önce mağazada modeli kendi gözünüzle görmenizi tavsiye ederiz.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın