iPod’a Oyun İndirme

iPod’a Oyun İndirme

IPod Classic, iPod Nano ve iPod Touch bütün iPod özel video oyunlarını çalıştıracak şekilde tasarlanmıştır. Günümüzde oyun tutkunluğu hızla artmakta ve oyunlar giderek daha popüler bir hale gelmektedir. IPodunuzla atari oyunları, aksiyon oyunları ve flash oyunları oynayabilirsiniz. Ipodunuza oyun yüklemek için işte yapmanız gerekenler:

ITunes müzik yazılımını başlatın. Sol gezinti sütünundan “iTunes Store” seçeneğini tıklayın. Eğer bilgisayarınızda yüklü bir iTunes programınız yoksa Apple’ın web sitesinden ücretsiz olarak bu programı indirebilirsiniz. ITunes programı ve iPodunuzla ilgili ayrıntılı bilgi için Apple’in web sitesinden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

ITunes kütüphanesinde ekranın sol tarafından bulunan “iPod Oyunları” sekmesini tıklayarak indirebileceğiniz bütün oyunları görebilirsiniz.

İstediğiniz oyun hakkındaki açıklamaları ve fiyatı görmek için oyunun simgesini tıklayın. Oyunlar genellikle ücretlidir ama ücretsiz birkaç oyunu da bu sitede bulabilirsiniz.

Oyunun nasıl çalıştığını görmek için “Önizleme” sekmesini tıklayın. IPod video oyununun ücretsiz olup olmadığını “İndir” sekmesine tıklayarak öğrenebilirsiniz.”İndir” sekmesini tıkladıktan sonra oyun direk iniyorsa, bu o oyunun ücretsiz olduğu anlamına gelir. Eğer ücretli bir oyun almak istiyorsanız seçtiğiniz oyunu sepete ekleyin ve “Şimdi Al” sekmesini tıklayın.

“Şimdi Al” sekmesini tıklayarak gerekli işlemleri yapıp oyunu indirmeyi tamamladığınızda iTunes penceresinin sol tarafındaki uygulamalar kısmında indirdiğiniz oyun görünecektir.

İndirme işlemini bitirdikten sonra bilgisayarınıza iPodunuzu bağlayın. IPodunuzu bilgisayarınıza bağladıktan sonra iTunes ve iPod arasındaki senkronize otomatik olarak başlayacaktır. Bu işlemden sonra iPodunuza iTunes penceresinin sol tarafında bulunan uygulamalar kısmından oyunları yükleyebilirsiniz.

İnternet üzerinde iPodunuza ücretsiz oyun indirmek için bazı korsan web siteleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu siteleri kullanmanız hem bilgisayarınız açısından hemde yasal olarak uygun değildir.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın