iPod’a YouTube’dan Müzik Videosu İndirme

iPod’a YouTube’dan Müzik Videosu İndirme

Youtube’da bir video müzik izlediniz ve çok beğendiniz. Ipodunuza yüklemek için can atıyorsunuz. Peki, ama bunu nasıl yapacaksınız? Aşağıda bunu yapmanın kolay ve ücretsiz yolları ile ilgili ipuçları bulabilirsiniz.
İzlediğiniz videoları veya dinlediğiniz müzikleri indirebilmeniz için, ilk olarak ihtiyacınız olan şeyler şunlardır;

  • iPod
  • Web tarayıcı

İndirmek için bir web tarayıcınız ve indirdiklerinizi izleyip dinleyebilmek için bir iPodunuz varsa aşağıdaki yolları izleyerek güvenli ve kolay bir şekilde istediğiniz videoları ve müzikleri indirebilirsiniz.

Youtube’da izlediğiniz videoları veya dinlediğiniz müzikleri internetten mp3 ses formatında güvenli bir şekilde bilgisayarınıza indirebileceğiniz birçok web sitesi bulabilirsiniz. Bu sitelerden ikisi şunlardır;

  • zamzar.com
  • keepvid.com

İndirmek istediğiniz Youtube videolarını iPodunuzdan izleyebilmek için ilk olarak yapmanız gereken şey video formatını değiştirmektir. Bunu yapabilmek için Youtube’de izleyerek beğendiğiniz url dosyalarını kopyalayarak yukarıda belirttiğimiz sitelerden birinde iPodunuza uygun olacak şekilde mp3 formatına dönüştürebilirsiniz. iPod yerine değişik formatlarda video izleyebileceğiniz bir video oynatıcınız varsa, bu tür sitelerden video oynatıcınıza uygun formatlarda da dönüşüm yapmanız mümkündür.

Video izlemek için bir iPodunuz varsa, bu durumda iTunes videoları indirmeniz mümkündür. Ancak iTunes videolarını mp3 formatında izleyemezsiniz. Ama iTunes videoları mp4 formatına dönüştürerek seçmeniz, iPodunuzdan bu tür videoları izleyebilmeniz için yeterli olacaktır. Ancak iPodunuz için bu tür dosyaları senkronize etmeniz biraz zaman alacaktır. Genellikle bu durumlarda video kalitesi yeterince iyi olmaz, ama müzik kalitesi son derece iyidir.

Youtube videolarını indirmek için birçok web sitesi bulabilirsiniz. Youtube videolarını indirmenize izin verecek siteler sürekli çoğalmakta ve güncellenmektedir. Sadece burada verdiğimiz iki örneğe bağlı kalmanız gerekmez.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın