iPod’da Çalma Listesi Oluşturma

iPod’da Çalma Listesi Oluşturma

IPodunuzda çalma listesi oluşturmak için iki yol vardır. Birinci yol iTunes ile oluşturacağınız çalma listesini direkt olarak iPodunuza aktarmaktır. İkinci yol ise iPodunuzda sürekli dinlediğiniz şarkıları seçerek oluşturcağınız çalma listeleridir. IPodunuz müzik dosyalarını özelleştirmek için izin vermezler ama siz iPodunuza indirdiğiniz şarkıların hepsini sırayla dinlemek zorunda değilsiniz. IPodunuzda çalma listesi oluşturmak için iTunes’da hazırladığınız çalma listesini iPodunuza senkronize edebilirsiniz. ITunes ile çalma listesi oluşturmak için yapmanız gerekenler şunlardır:

Bilgisayarınızdan iTunes programını açın. Daha sonra “Dosya” seçeneğine tıklayın ve oradan da seçenekler menüsünü açın. Yeni bir çalma listesi oluşturmak için “New Playlist” sekmesini tıklayın. Bu oluşturduğunuz liste iTunes dosyalarının kaydedildiği yerde görünecektir.

Oluşturduğunuz liste için bir isim yazın. Kendiniz için birçok çalma listesi oluşturabilirsiniz. Bu yüzden oluşturacağınız çalma listelerinin adının kısa ama içindeki müzikleri açıklayıcı bir isim olmasına özen gösterin. Bu şekilde isimlendirmelerle çalma listelerini oluşturmanız, iPodunuzda müzik çalma listelerini düzenlemenizde yardımcı olacaktır.

ITunes kütüphanesinde bulunan “Müzik” başlığı altında çalma listenize eklemek istediğiniz şarkıları “Library” (kütüphane) kısmına sürükleyin. Bu işlemi istediğiniz şarkıları çalma listenize eklemek için tekrar tekrar uygulayın.

Ipodunuzda çalma listesi oluşturmak için yapmanız gerekenler ise şunlardır:

IPodunuzda çalma listesi oluşturmak için bir albüm başlığı veya bir şarkı adı seçin.

Seçiminizi yaptıktan sonra, seçmiş olduğunuz şarkı veya albüm yanım sönmeye başlar. İstediğiniz şarkıyı bu listeye koymak için şarkının üstüne gelerek iPodunuzun merkez tuşuna basıl tutun. Bu işlemi çalma listesine eklemek istediğiniz bütün şarkılar için tekrar tekrar uygulayın.

Daha sonra “Müzik” menüsüne gidip mevcut çalma listesini aşağıya çekin. Ardından oluşturduğunuz çalma listesini seçin. Oluşturduğunuz çalma listesindeki müzikler çalmaya başlayacaklardır.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın