iPod Shuffle Nasıl Sıfırlanır?

iPod Shuffle Nasıl Sıfırlanır?

IPod Shuffle, Apple şirketleri tarafından üretilip satışa sunulan İpod çeşitlerinden birisidir. IPod Shuffle modelleri iPod serisinin en küçük modelleridir. Mp3 çalarların büyüklüklerine ve ağırlıklarına önem veren insanlar için Apple şirketleri tarafından üretilen bu ürün ilk kez 2005 yılında bir fuarda “Life is random” sloganıyla iPod severlere tanıtılarak büyük ilgi görmüştür. IPod Shuffle modelleri daha sonraki yıllarda geliştirilerek ikinci ve üçüncü nesilleri oluşturulmuştur. Küçüklüğü, hafifliği ve ilk flash bellek kullanınlan iPod serisi olması nedeniyle oldukça popüler bir iPod modelidir.

Her mp3 çalar ve video oynatıcı gibi iPod Shuffle modellerinde de bazen sorunlarla karşılaşabilirsiniz. En çok rastlanan sorunlardan birisi iPodunuzun donmasıdır. IPod Shuffle’niz dondu mu? Bu sorunu nasıl çözeceğinizi bilmiyor musunuz? IPod Shuffle’niz donduysa, işte size bu sorunu çözmeniz için yapmanız gereken birkaç basit adım:

IPod Shuffle’nız bilgisayarınıza bağlıyken donmuşsa, bağlantıyı keserek iPodunuzu bilgisayarınızdan çıkarın.

IPod Shuffle’nizi kapatmak için “off” tuşuna bir süre basılı tutun. Birinci nesil iPod Shuffle serileri için, kapatmak için “off” tuşu kullanılınca yeşil bir şerit görünerek iPodunuz kapatılır.

IPodunuzu tekrar açmadan önce 5 saniye bekleyin. Bu bekleme bütün elektronik eşyalarda karşılaşılan sorunlarda yapılan bir uygulamadır.

IPodunuzu “Play” veya “Shuffle” modunda çalıştırın. Birinci nesil iPod Shuffle modelleri için açılışta yeşil bir şerit görünmelidir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra artık iPod Shuffle’ınızı sıfırlayabilirsiniz. Eğer sıfırlama işleminden sonra iPod Shuffle’nizi tekrar bilgisayarınıza bağlayacaksanız, işiniz bittikten sonra iPod Shuffle’ı kapattığınızdan emin olun. Bu adımları uyguladıktan sonra hala donma sorununuz düzenli olarak devam ediyorsa iPod Shuffle Kullanma Kılavuzunu okuyun veya resmi web sitesini ziyaret edin.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın