ITunes Kullanmadan iPod’a Nasıl Müzik Yüklenir?

ITunes Kullanmadan iPod’a Nasıl Müzik Yüklenir?

Bir iPodunuz var ve müzik dinlemek için iPodunuza müzik kopyalamak mı istiyorsunuz. ITunes ile iPodunuza kolaylıkla müzik kopyalabilirsiniz. Ama bilgisayarınız iTunes programını çalıştırmıyor olabilir. ITunes programı kullanmadan iPodunuza şarkı yüklemeniz mümkündür.iTunes kullanmadan iPodunuza müzik yükleyebilmek için çeşitli programlar vardır. İşte size iPodunuza iTunes olmadan başka bir programla müzik yüklemek için yapmanız gerekenler:

Öncelikle iPodunuzun çalışır durumda olduğundan emin olun. RCA kablosu ile iPodunuzu bilgisayarınıza bağlayın.

Ipodunuza iTunes kullanmadan müzik yüklemeniz için işte size mükemmel bir site; yamipod.com. Bu siteye girdikten sonra “Main” menüsüne girin. “Main” menüsünden “Modules” seçeneğini tıklayın. Bu seçenekten “Downloads” sekmesini tıklayın. İndirmek istediğimiz müzikleri seçerek indirmeye başlayabilirsiniz.

Yamipod sitesinden iPodunuza uygun müzik indirmek için herhangi bir kurulum yapmanız gerekmez. Bu site iPodunuzu otomatik olarak algılar ve müzikleri indirebilmeniz için gerekli uygulamaları kendiliğinden başlatır. İndirme işleminin doğru bir şekile gerçekleşmesi için sadece aşağıdakilerin yapılmas yeterlidir;

En az bir kez iTunes programını çalıştırmak, diğer bir deyişle doğru iPod kurulumlarını yapmış olmak. IPod kurulumunu doğru bir şekilde yapmışsanız, iTunes çalıştırmanız gerekli değildir.

iPodunuzda indireceğiniz dosyaların formatında en az bir şarkının bulunması

IPodunuzu bilgisayarınıza bağladığınızda sabit disk olarak çalışmaya ayarlayın. Aynı zamanda bilgisayarınızdan iPod ayarlarına girin seçenekler menüsünden iTunes işaretini kaldırın.

ITunes programında olduğu gibi şarkıları yönetmek için özel olarak seçin.

Bilgisayarınıza Yamipod içinde bulunan şarkıların çalınabilmesi için Quick Time Player yükleyin.

İndirdiğiniz müzik parçalarını iPodunuza aktarabilmek için bilgisayarınızda bir klasör açarak, bu klasöre kaydedin. Kaydettiğiniz müzik parçalarını iPodunuza kopyadıktan sonra artık şarkıları dinlemeye başlayabilirsiniz.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın