Kadınlarda Sağ Kol Ağrısı Nedenleri

Kadınlarda Sağ Kol Ağrısı Nedenleri

Kol ağrısı genellikle kemiklerde, kaslarda, bağlarda ya da tendonlardaki problemlere bağlı olarak gelişir. Ellerin aşırı kullanımı da (sürekli tekrarlanan hareketler, spor aktiviteleri gibi) kaslarda ağrı yapabilir. Kadınlarda sağ kolda hissedilen ağrının sinir iltihaplanması, kol kemiği hasarları, tendon iltihaplanması gibi bazı yaygın nedenleri vardır. Sağ kol ağrısının kalp krizi belirtisi olmadığının altını çizelim. Sağ kol ağrısının kadınlarda kalp krizi belirtisi olduğunu düşünerek endişelenenler rahat bir nefes alabilirler.

Sol koldaki ağrı kalp krizi belirtisi olabilir ancak sağ koldaki ağrılar genellikle kasların çekilmesi ya da sinirlerle ilgilidir.

Kadınlarda Sağ Kol Ağrılarının Nedenleri

Kol ağrılarının birçoğunda kadınlar kas rahatsızlıklarıyla ilgili bir sorundan şikâyetçidir. Gece sağ elin üzerinde yanlış bir pozisyonda uyumak sağ elde ağrı meydana getirebilir. Sağ kol ağrıları ayrıca ters bir hareket ya da zorlanma sonucu oluşabilecek sinirlerdeki bir hasarı işaret ediyor olabilir.

Kolda Çatlak Ya da Kırılma

Çatlak ya da kırığın üzerinden aylar geçse bile, bu durum yapmaya devam edebilir. Ağrıya genellikle şişme eşlik eder. Kemiklerin hasar görmesi kadınlarda sağ kolda görülen ağrıların en yaygın nedenlerindendir. Sağ kolunuzu kötü şekilde incittiğinizde daha sonra, bölge soğuduğunda mutlak ağrısını çekersiniz ve bu ağrılar genellikle 2-3 saat içinde artış gösterir.

Kas Çekilmesi

Eğer sağ kolda bir kas yırtılması meydana geldiyse bunun ağrısını çekeceğiniz muhakkak. Ters bir hareket sonucu gerilen kaslardaki çekilme oldukça acı verici olabilir. Bu duruma genellikle ağırlık kaldırma sebebiyet verir. Yüzme, tenis, beysbol benzeri el ve kolların çokça kullanıldığı spor türleri bu tip kas ağrılarına sıkça neden olur.

Sinirlerin İltihaplanması

Boyun ve omuz eklemlerindeki sinirlerin iltihaplanması ağrıya neden olur. Sinir sıkışması omurilikten gelen sinyal iletim yolunu etkiler. Bu durumda keskin bir ağrı ve karıncalanma ve kasların omuzdaki kontrolü azaldığında ellerde uyuşma hissi yaratabilir. Bu, bilekteki sinir sıkışması sonucu oluşan karpal tünel belirtilerinden biridir. Ancak karpal tünel sendormu nedeniyle yaşanan ağrıların genellikle el bileği bölgesinde oluştuğunu ve kolun üst kısımlarına nadiren ulaştığını belirtelim.

Tendonların İltihaplanması

Tendonlar kaslar ve kemikler arasındaki birleştirici dokudur. Sağ eldeki tendonların iltihaplanması kol ağrılarına yol açabilir. Fazla ağır kaldırmak tendon iltihaplanmasına neden olabilir. Bisipital tendinit omuz yakınındaki tendonun hasar görmesidir. Tenişçi dirseği de, hem tenisçilerde hem de kolunu sürekli ve çok fazla çalıştıran kişilerde görülen diğer bir tendon rahatsızlığıdır.

Eklemlerin İltihaplanması

Tendonlarda ve sinirlerde olduğu gibi, eklem iltihaplanmaları da bazı kadınların şikâyetidir. Romatizmal artrit elin kısıtlı biçimde hareket ettirilebilmesine neden olan eklem iltihaplanmalarından biridir. Belirtileri arasında sağ üst kol ağrısı, eklem çevresinde kızarıklık, şişme ve eklem çevresinin ısınması sayılabilir.

Kadınlarda sağ kolda görülen ağrıların tedavisi, ağrının neden kaynaklandığına göre değişir. Dinlenme ve doğru kol egzersizleriyle sinirler rahatlatılabilir. Kas ağrılarına yapılacak sıcak kompres de iyi etki gösterebilir. Çatlak ve kırılmaların iyileştikten sonra ağrı yapmaması için fizik tedavi gerekebilir.

Karpal tünel sendromu olanların klavye kullanmamaları, bileğe yüklenilen oyunları, müzik aletlerini ya da sporları tercih etmemeleri gerekir. Uyurken yatma pozisyonunuzu doğru ayarlamaya çalışmanız, kolunuza yüklenmemenizi ve böylelikle ağrı duymamanızı sağlayabilir.

En doğru teşhis ve tedavi için, süreklilik gösteren ağrılarda mutlaka uzman bir doktora başvurmanız en iyisidir.

,

Kadınlarda Sağ Kol Ağrısı Nedenleri İçin 45 Yorum Yapılmış

 1. sebahat 22 Nisan 2012 #

  Benim iki kolumda, omuzumdan dirseğime kadar çok ağrıyor. Nedeni ne olabilir? Sıcak mı, soğuk mu tutmam lazım. Lütfen bilgi verin.

  • admin 24 Nisan 2012 #

   Sebahat Hanım;
   Yazımızda da belirtiğimiz gibi sağ kolda yaşanan ağrıların nedeni çok çeşitli olabilir. Sıcak, soğuk kompres genellikle ters bir hareket sonrası ya da spor yaralanmalarında kasın zorlanması için tavsiye edilebilir ama daha net bir bilgi alabilmek ve ağrının nedenini öğrenebilmeniz için bir doktora gitmenizi tavsiye ederim. Çünkü dışarıdan bakarak yapılan tedavi amaçlı uygulamaların yararlı olacağını sanmıyorum. Ağrılarınız düzenli olarak meydana geliyorsa ve şiddeti artıyorsa bir uzmana görünmelisiniz.

 2. seda 17 Ekim 2012 #

  Merhaba, annemin sağ kolunun dirsek üstüne dolap düştü. Ağrıdan duramıyor, acile götürdük genede ağrısı çok oluyor, diş ağrısı gibi diyor. Acaba tendon iltihaplanması mı? Röntgen çektirdik kırık çatlama yok. Şimdi soğuk buz uygulayacağız, cevap verirseniz sevinirim.

  • admin 17 Ekim 2012 #

   Seda Hanım,
   Öncelikle geçmiş olsun. Doktora giderek en doğrusunu yapmışsınız. Doktor incelemeden, uzaktan, herhangi bir fikir yürütmek doğru olmayacaktır. Eğer annenizin ağrıları azalmadan devam ederse yine bir doktora götürebilirsiniz.

 3. gülizar 26 Kasım 2012 #

  Merhabalar,
  Benim bilek kısmımda ve sağ üst kolumda ara sıra hafif ağrı oluyor en çok havuç vs. gibi malzemeleri rendelerken güç kaybı oluyor. Dikkat ediyorum yorgun olduğumda ya da üzüldüğümde meydana geliyor bu ağrılar. Ben elimden ameliyat olmak istemediğim için doktora gitmeye çekiniyorum. Sizce bu belirtiler sonucunda,ameliyatlık bir durum olabilir mi? Bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler.

  • admin 26 Kasım 2012 #

   Gülizar hanım,
   En sağlıklı teşhis ve tedavi yöntemi hakkında bilgileri doktordan alabilirsiniz. Gerekli testler yapılmadan ve röntgen çekilmeden kimse bileğinizdeki sorunun ne olduğunu bilemez. Uygun bir tedavi dışında kalan yöntemlerse sadece ağrılarınızı şiddetlendirmeye yarar. Bu nedenle, bileğinizdeki ağrıların günlük hayatınızı etkilediğini de düşünürsek vakit kaybetmeden bir doktora görünmelisiniz.

   • Rasim 23 Ocak 2018 #

    Merhaba, Annem yıllardır ağır işlerde çalıştığından, çay topladığından kollarını çok kullandı ve şuan özellikle sağ kolunda güç kaybı ve kas ağrıları var. Hangi uzman doktora gitmemiz gerekiyor, nasıl bir yol izlemeliyiz?

    • admin 26 Ocak 2018 #

     Merhaba Rasim Bey,
     Annenizi öncelikle bir ortopedi uzmanına muayene ettirebilirsiniz, gerekli teşhisi koyabilir veya yönlendirmeyi yapabilirler.

 4. Çiğdem 20 Aralık 2012 #

  Merhaba, benim bu son iki aydır sağ kolumda bir ağrı oluyor. Bazen de sol kolumda dirsekten bileğe kadar oluyor. Kalp damar cerrahına ve beyin cerrahına gittim çok şükür bir şey çıkmadı. Nörolojiye gittim kansızlık ve idrar yolu enfeksiyonu çıktı. Acaba bunlar ağrıya sebep olur mu? Sanki kolumun üstünde koca bir yük varmış gibi ağır ve uyuşma hissediyorum. Sizce bu durumun sebebi ne olabilir ve hangi bölümün doktoruna gitmemi önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

 5. yıldız 03 Ocak 2013 #

  Benimde sağ kolum çok ağrıyor çok doktorada gittim. Kolumun filmini çekti boynumun da filmini çekti. 4 çeşit hap veriyordu ama bana hiçbir faydası yoktu ve doktor bana dedi senin hiçbir şeyin yok ve benim 10 yıl oldu kolum ağrıyor. Asla ağır iş yapamam önce sadece sağ ağrıyordu şimdi sağ ve sol ağrıyor artık doktorada gitmiyorum ama çok acı çekiyorum. Doktorlar bana çare bulamadı ne olur bana da yardım ederseniz beni çok mutlu edersiniz. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

  • Emine kaş 17 Kasım 2018 #

   Benim sağ omuzum çok ağrıyor. Boyun fıtığı var, ondan olabilir mi acaba? Dayanamıyorum.

 6. zeynep 05 Ocak 2013 #

  Merhabalar, benim annemin kolu çok ağrıyor. Acaba bunun sebebi nedir, niçin kolu ağrıyor? Lütfen bana bilgi verin.

 7. Tolga 28 Şubat 2013 #

  Annemin sağ kolunda dirsek ve dirsek altı çok ağrıyor. Telefonla konuşma yaptıktan sonra kolunu aşağıya bırakırken çok acıyor zorla kolunu açıyor, bir poşet taşıyamıyor, taşıdıktan sonra kolunu yukarı toplayamıyor. Annem fizik tedaviye çıktı ve doktor kaslarda zedelenme var dedi ilaç verdi. Geçmezse kortizonlu iğne yapacağız dedi. Annemin kolu geçmedi ve sol kolunda da hafif ağrılar başladı. Ne yapmamız gerekir? Hangi doktora çıkmalıyız? Bizi bilgilendirebilir misiniz? Cevabınızı bekliyorum teşekkürler.

 8. Ayşe 02 Nisan 2013 #

  Neredeyse 6 ay oldu ve hala çok kötü sol dirsekten serçe parmağıma doğru yayılan ağrım var. İlk doktor boyun fıtığından kaynaklandığını söyledi, C6’da küçük bir fıtık varmış. 3 günlük ağrı terapisi gördüm klinikte boyundan sinirlerin arasında kortizon ağırlıklı ağrı kesiciler. 3 kez ama hiç bir faydası olmadı daha şiddetli bir ağrıyla eve çıktım. Sonra doktorumu değiştirdim. Tenisçi-golfçü dirsek ağrısı olduğunu düşündür. 3 kez dirsekten kortizon iğnesi oldum. Nörolojik testlerden de bir şey çıkmadı. Röntgen de temiz. Sonuç olarak ben hala aynı ağrıyı çekiyorum, alt kolumun içinde bir yerler yanıyor, sanki öyle bir acı. Fark ettim ki sağ elimi sıkınca veya gerince sol bileğimdeki acı çok artıyor. Doktorlar iki kol arasında bir bağlantı olmadığını söylüyorlar. Bu nasıl bir şey kimse geçiremedi. Kullanmadığım krem kalmadı. Kas gevşetici ve diclac 75 alıyorum.

 9. Münevver 20 Mayıs 2013 #

  İki aydır sağ kolum da ağrı ve zaman zaman karıncalanma oluyor. Doktora gittim kas yırtılması olduğunu çok dikkat etmem gerektiğini söyledi malum çalışıyorum kolumu yormasam dikkat etsem iyiye gidecek gibi hissediyorum ama olmuyor dikkat etmeye de çalışıyorum ama peki bu hastalığın bir egzersizi yok mudur ne kadar sure de geçer. Beni bu konu da bilgilendirirseniz sevinirim ya da tekrar doktora gitmeme gerek var mıdır? Saygılarımla. Teşekkürler.

  • admin 21 Mayıs 2013 #

   Peki doktorunuz çok dikkat etmeniz gerektiği dışında herhangi bir şey önermedi mi? Çünkü hangi kasınız da olduğuna bağlı olarak yapılacak hareketler de farklı olabilir. Bunun için bence tekrar doktorla görüşün.

 10. yağmur 21 Mayıs 2013 #

  Merhabalar lütfen buna cevap verin sizin cevabınızı bekleyeceğim çünkü. Benim yaklaşık 1 haftadır sağ kolumda bir ağrı ve acıma var arada ağrım şiddetleniyor kolumu aşağı yukarı hareket ettirdiğimde ise kolum dayanılmaz şekilde acıyor ve ağrı daha da şiddetlenmeye başlıyor. Henüz doktora gitmedim annem rahatsız yattığın içindir diyor ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum hatta bunu yazarken bile ağrıdan ölüyorum ne yapabilirim doktora gitmem gerekir mi ?

  • admin 21 Mayıs 2013 #

   Herhangi bir muayene yapılmadan, uzaktan kolunuzdaki ağrının nedenini belirlemek mümkün değil. Bu annenizin dediği gibi yatarken kolunuzu zorlamanızdan, ters bir hareketten de olabilir başka bir nedeni de olabilir. Bu yüzden ağrılar devam ederse doktora gitmenizi öneririm.

 11. Ahsen 23 Mayıs 2013 #

  Çizim yaptığım için günümün tamamı bilgisayar başında geçiyor ve sağ kolumda düzenli olarak ağrı oluyor. Önceleri bilekte ve kolumun üst kısmında ağrı vardı yalnızca fakat şimdi omzum ve kürek kemiklerim de ağrıyor. Kas gevşetici tedavisi uyguluyorum fakat etki etmiyor. Vakit bulduğumda doktora gideceğim ama gitmeden evde ne gibi önlemler alabilirim, sıcak tutmam sakıncalı olur mu?

 12. EMİNE 08 Haziran 2013 #

  Benim sağ bileğimde ağrı var, çay bardağını kaldırmakta bile zorlanıyorum. Doktora gittim tenisçi dirseği dedi. Dirsekten iğne yaptılar. 6 ay sonra tekrarladı. Tekrar gittim gene iğne yapıldı. 6 ay sonra tekrarladı gene gittim. Yapacak bir şey yok işin klavye başındaysa ya işi bırakacaksın ya da bu ağrıları böyle çekeceksin dedi doktor. Ama şu anda üst kolumda da ağrılar başladı ne yapacağımı bilmiyorum. Bana bir fikir verirseniz çok sevinirim.

 13. gizem sarıyıldız 04 Ağustos 2013 #

  Merhabalar annemin kolu kırıldı, ameliyat oldu. 1 ay geçti iltihaplanma başladı ve kolu şişti. 3 haftadır iltihap var. Bu iltihap ne kadar sürede geçer? Yada iltihaplanması başka bir durum olduğunu mu gösterir, geçmemesinin sebebi nedir?

 14. Yeter 16 Eylül 2013 #

  Kayınvaldemim sağ kolunda dirsek ile bilek arası ağrı ve damarda şişme oluyor. Hiç bir doktor bulamadı nedeni nedir. Kemikleri sağlam ama damar şişmesi sancı yapıyor. Lütfen yardım eder misiniz?

 15. Cancan 01 Ekim 2013 #

  Benim sol kolum ve sağ kolum iş yaptıktan sonra ağrıyor mesela kızımı gitdirirken bile ağrıyor ben oturuyorum kızım ayakta oluyor ellerimi kaldırdıktan sonra sol kolum ve omzum ağrıyor neden olabilir acaba?

 16. efg 29 Aralık 2013 #

  Merhaba, benim sağ kolumda bir ağrı var bu ağrı sağ kolumdan başladı omzuma enseme hatta başıma vuruyor sağ bacağım da ağrıyor, yaklaşık 2 sene önce spor yaparken zorlandığını hissettim bir süre sağ kolumda sağ bacağımda ağrıdı sonra geçti. Ama şimdi en ters bir harekette bile mesela bir ağırlık kaldırma veya temizlik yapma gibi şeyler yine ağrı yapıyor. Mesela gitar çalarken bile sorun yaşıyorum, doktora gittim emar çekildi doktor dedi ki bazı yerlerde ödem var bir de omuzumun ordaki bir kemikte biraz bi eğiklik mi ne varmış bu omuz daki o kemik her insanda farklı olurmuş benimki de biraz farklıymış bu bana sıkıntı yapıyormuş falan dedi de yani bana pek mantıklı gelmedi jel verdi bir de egzersiz verdi. Kolumu yormazsam ve egzersizlerimi yaparsam sorun yok ama ben daha 20 yaşındayım ve şimdiden hareketlerim sınırlı ya bu ömür boyu böyle mi olacak? Bana yardımcı olabilir misiniz ne yapmam gerekli?

 17. bahar 30 Aralık 2013 #

  Benimde sağ kolumda omuz kısmında bir ağrı var dayanılmaz oluyor çoğu zaman. Doktora gittim film çekti bir şey çıkmadı. İki tane ilaç ve sprey verdi önceki haline göre ağrı çok değil. Fakat bir de kolum için boyundan askı verdi dinlendirmem için. Akşamları takıyorum ama onu takınca ağrıdan duramıyorum. Ağrı şiddetleniyor dayanamayıp askıyı çıkarıyorum. Sizce bu normal mi? Ağrı şu an sağ kol dirseğime indi. Aydınlatırsanız sevinirim.

 18. Anar 10 Ocak 2014 #

  Merhaba ben Azerbaycan’dan yazıyorum. Benim annemin kolu, başı ağrıyor, gözlerinin altı çok şişti, neden olabilir?

 19. Beyda 16 Ocak 2014 #

  Merhaba benim sağ kolumun üstünde hafif bir bombelik var ve açıp kaparken çok ağrıyor. Peki benim bu konuda doktora gidip röntgen çektirmeme gerek var mı? Bu konuda neleri yapabilirim? Açıklayabilir misiniz? Teşekkürler.

 20. elif 22 Şubat 2014 #

  Merhaba benim sağ kolumdan serçe parmağıma bazen uyuşma hissi geliyor uyuşmadan çok elektrik çarpmasına benziyor ve ara bir ağrıyor birde ben geceleri sağ kolumun üstüne yatarım bunun sonunda bunlar olmuş olabilir mi?

 21. pelin 20 Mart 2014 #

  Merhaba bundan 5 sene önce üniversitede okuyordum şehir dışında doğal olarak valiz taşıyordum. Biraz oluyordu tabi bileğim sisti doktora gittim. Valiz taşımadan dedi ve bir müddet bileklik taktim. Daha sonra ara ara ağrılar oldu ve gecen sene tatile gitti su kayağına bindim ve biraz koluma yüklenmişim ağrı oldu. Gece uyuyamadım iğne yaptılar öyle geçti daha sonra ara ara ağrılar devam etti sağ kolumda biraz üşüse kolum bile ağrıyordu ve su 4 gündür baya baya ağrıyor parmaklarımdan başlıyor bileğime ve koluma kadar vuruyor bir çatal kaldırsam bile ağrıyor ve isim gereği klavye kullanıyorum.

 22. sevim 28 Ağustos 2014 #

  Neredeyse 5 yıl oldu. Ellerimde uyuşmalarla başladı en son parmak uçlarında elektrik çarpması oluyordu. Doktora gittim emg sonucunda sinir sıkışması dendi. Şimdi sağ kolumda ağrılar var. Dirseğe doğru dirseğin üst kısımlarında yanmalar bastırınca ağrılar oluyor. Birkaç gün önce emg çekildi. Sinir sıkışması değilmiş iltihap varmış. Aşırı terlemeler oluyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız. Çok sevinirim.

 23. Gülşah 30 Mart 2015 #

  Sağ kolumda şiddetli bir Ağrı var boyundan Başlıyor sizce napmalıyı uyku uyuyamıyorum.

 24. sahure 05 Nisan 2015 #

  Merhaba benim de kollarım çok ağrıyor bazen sol bazen sağ. Doktora gittim kan iğnesi verdi bir süre sonra yine başladı, ne yapmam gerekir?

 25. çiğdem bozkurt 27 Mayıs 2015 #

  Yaklaşık 2 senedir kollarım ağrıyor çoğunlukla da sağ kolum, bir iş yapamıyorum, sabahlara kadar yatamıyorum, el işi yapıyordum şuan elime bile alamıyorum. Fizik tedaviye gittim, emar cektirdim, bir şey çıkmıyor. Kullanmadığım hap, krem vs ilaç kalmadı, lütfen yardımcı olun.

 26. rumuz 05 Eylül 2015 #

  Benim sağ kolum rahatsız ve iş yapamayacak derecede ağrılarım oluyor ve ufak bir zorlamada şişiyor. Bu ağrıyı 6-7 senedir çekiyorum, bu zamana kadar kas zedelenmesi denilmişti fakat geçen ay doktorun biri bana iltihaplanma olduğunu söyledi. Tedavi sonuç vermezse iğneyle iltihaplanmayı alacağını söyledi, ben çok şaşırdım ve korkuyorum. Nasıl bir uygulama olduğunu bilmiyorum, bana yardımcı olursanız çok sevinirim (beyzbol hastalığıymış).

 27. Buse 14 Aralık 2015 #

  25 haftalık hamileyim, sağ kolumda dirsekle omıuz arası olan bölüme şiddetli ağrılar giriyor. Hamilelikten kaynaklanıyor diye düşündüm fakat sadece eller ağrırmış hamileyken, yaşımda genç 22 yaşındayım. Bu ağrıların sebebi ne olabilir, çok uyuyorum hamilelikten dolayı ondan olabilir mi acaba?

 28. Büşra Nur 26 Ocak 2016 #

  Merhabalar, ben 18 yaşındayım ve 5 yıldır boynumdan, omzumdan ve kolumun altından gelen sağ kolumda bir ağrı var ara ara tutuyor ağrılarım ve 3 4 gün geçmiyor. Bazen çok şiddetli bir ağrı çekiyorum, içtiğim ağrı kesiciler de fayda etmiyor. Doktora gittim, her türlü araştırmayı yaptılar ancak bir sonuç alamadılar, ne yapmalıyım, yardımcı olur musunuz?

 29. Shakira 04 Eylül 2016 #

  Ben daha 13 yaşındayım, ama dün gece sol kol damarından bir ağrı başladı, çok fena oldu bugün de uyuştu, aynı zamanda ağrıyor. Onun eşliğinde baş ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesi falan var, ne yapacağımı bilmiyorum, kötü bir şey olmasından korkuyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

 30. Ecem 22 Ekim 2016 #

  Merhabalar annemin her gece sağ kolu uyuşuyo ve rahat uykusu olamıyor ve parmaklarında şişme oluyor neden olabilir acaba?

 31. Nurcihan 30 Ekim 2016 #

  Sağ kolumun üst tarafı çok ağrıyor, yukarıya kaldıramıyorum. Ayrıca şişme var ama elimi hareket ettirirken bir acı vermiyor. Acaba gece yatarken ters bir hareket yaptığım için mi olmuştur, doktora gitmeme gerek var mı?

 32. Funda 13 Aralık 2016 #

  On gündür başımın sağ tarafında kulağımda ve sağ kolumda ağrı var eğildiğimde şiddetlenen kaşımın üstünde yoğunlaşan bir ağrı. Kolumu çok zor kullanıyorum, elimden kuvvet alıp sandalyeden bile kalkamıyorum, neden acaba?

 33. Nazan 25 Ocak 2017 #

  Merhaba benim sağ kolum dirsekten itibaren ağrıyor ve ağrı şiddetlenince bazen orta ve yüzuk parmağıma vuruyor, doktora(ortopediye) gittim kolum için röntgen çekti ve bir şey yok dedi ben ağrım çok şiddetli dediğimde de bir medikalden kol bantı alın dedi, zaten öncesinde almıştım ve hiçbir işe yaramadı, ben emar çektirmek istiyorum fakat hangi bölüm doktoruna gitmem lazım, yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim☺

  • admin 25 Ocak 2017 #

   Merhaba Nazan Hanım,

   Daha öncesinde ortopedi uzmanına muayene olduğunuz için iç hastalıkları(dahiliye) doktoruna kontrole gidebilirsiniz.

   Geçmiş olsun.

 34. ramazan 11 Ocak 2018 #

  sağ kol ağrısına krem veya ilaç tedavisi var mıdır😊

 35. özge 03 Ekim 2018 #

  merhaba ben 19 yaşındayım adım Özge, başımın sağ tarafı çok ağrıyor ama uyuşma gibi ağrılar ve de sağ kolum ve sağ elimde uyuşukluk var. Kolunuzun üstüne yatınca uyuşur ya o şekilde uyuşuyor kolum geceleri uykudan uyanıyorum bu yüzden, acaba ne yapmam gerekiyor?

 36. Gülaypınar 20 Kasım 2018 #

  Sağ kolumda parmak ucuna kadar uzanan çok acı var. Elimi çevirip kaldıramıyorum, sanki yay gibi geriliyor. Hangi bölüme gitmeliyim?

Bir cevap yazın