Kalça Bölgesi Eritme Hareketleri

Kalça Bölgesi Eritme Hareketleri

Erkeklerde göbek ve bel çevresindeki yağları eritmek ne kadar zorsa kadınlarda da kalça bölgesini eritmek o kadar zordur. Eğer bu bölgeyi eritmeye ve şekillendirmeye kesin karar verdiyseniz bunun geçici bir diyet ve egzersiz programı olmayacağını unutmayın. Çünkü kalça eritme ve şekillendirme egzersizlerine ara verdiğiniz anda kalçalarınız sizi memnun etmeyen şekline kısa sürede dönecektir. Kalça bölgesi eritme hareketleri vücudun diğer bölgelerini eritme hareketlerinden farklı değil çünkü yağ yakılmasını sağlamak için öncelikle nabzı yükselten kardio egzersizleri yapmalısınız.

Daha sonra kalça bölgesini şekillendiren ve kasları sıkılaştıran hareketlere geçebilirsiniz. Yani bu bölgede bulunan yağları yakmadan kalça şekillendiren hareketlere başlamanın bir anlamı yok.

Seçilecek kardio egzersizleri ise sizin sağlık, kilo ve yaş durumunuza bağlı olarak belirlenebilir. Herkes için uygun belirli kardio egzersiz programı olmamakla birlikte bisiklet, koşu gibi nabzı yükselten ve belirli bir düzeyde tutan egzersizlerle başlayabilirsiniz.

Kalça Bölgesini Şekillendiren Hareketler

Çömelme: En basit ve en etkili hareketlerden biridir. Kalçaları çalıştıracak doğru çömelme hareketi için ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve dizleriniz 90 derece açıya gelinceye kadar çömelin.

Bu pozisyonda 10-15 saniye bekledikten sonra tekrar dik pozisyona gelin. Hareketi 4×10 setler halinde tekrarlayabilirsiniz. Hareketin etkisini arttırmak için her iki elinize ağırlık alabilirsiniz.

Step: Step egzersizi sadece kalçalarınızı çalıştırmakla kalmaz bu bölgedeki yağları eritmenize yardımcı olan kardio egzersizdir. Step için spor mağazalarında özel olarak yapılmış ekipmanı bulabilirsiniz. Ancak hareketleri yapmak için illa bu ekipman gerekmiyor. Evde kendinize 1 merdiven basamağı kadar yükseklik hazırlayabilirseniz aynı hareketleri yapabilirsiniz. Step (adım) hareketleri merdiven çıkmakla aynı etkiye sahiptir.

Bisiklet: Bisiklet ve yokuş yukarı yürüme hem kalçalarınızı çalıştırır hem de yağ yakılmasını hızlandırır. Bisiklet için yer ve zaman sıkıntısı yaşıyorsanız düzenli olarak haftada 3-4 gün, 30-40 dakika yokuş yukarı yürümek kalçalarınızı şekillendirecektir.

Kalça Bölgesi Eritme Hareketleri Videoları

, , ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın