Kalça Sıkılaştırma Hareketleri

Kalça Sıkılaştırma Hareketleri

Kalçanın, özellikle üst kesimleri çoğumuz için problemli bölgelerdir çünkü yağ birikimi bu bölgede daha fazladır. Sadece kalça sıkılaştırma hareketleri ile bu bölgedeki yağları eritmek pek mümkün değil çünkü yağ ancak nabzın belirli bir düzeye geldiği kardiyo egzersizleriyle atılabilir. Ancak kilo verdikten sonra kalçaya yönelik sıkılaştırma egzersizlerini düzenli olarak yaparak ve daha şekilli, sıkı bir kalçaya sahip olabilirsiniz.

Kalça Sıkılaştırıcı Egzersizler

Aşağıdaki videoda günde sadece 5 dakika ayırarak yapabileceğiniz kalça sıkılaştırıcı egzersizler gösteriliyor. Bu egzersizler oldukça kolay ve her yaş gurubu için uygun.

Bu videoda ağırlıkla yapabileceğiniz (2-3 kiloluk) kalça egzersizlerini izleyebilirsiniz. Hareketler toplamda 5 dakika sürüyor.

Evde yapabileceğiniz aletsiz kalça hareketleri için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Daha etkili bir sonuç için bu hareketleri her gün 5-10 dakika tekrarlayın.

Yapılması oldukça basit ve evde rahatlıkla yapabileceğiniz ağırlıksız kalça hareketleri için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Aşağıdaki videoda kalça bölgesi başta olmak üzere vücudun alt kısmını çalıştıran bazı hareketleri bulabilirsiniz. Aletsiz bu hareketler için 6 dakika ayırmanız yeterli.

Bu videoda kasları güçlendirmeye yönelik bazı kalça hareketleri gösteriliyor.

Kalça bölgesini çalıştırmak için en etkili 4 egzersizi bu videoda bulabilirsiniz.

Kalça sıkılaştırma için biraz daha zorlayıcı egzersizler arıyorsanız aşağıdaki videoda gösterilen hareketler size göre olabilir.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın