Karın İnceltici Hareketler

Karın İnceltici Hareketler

Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak istiyorsanız kardio egzersizleri ile yaktığınız kalorinin aldığınız kaloriden daha az olduğu (aradaki farkın 500 kalori olması tavsiye ediliyor) bir diyet listesini uygulamanız gerekiyor. Bu bölgede bulunan fazla kilolar inatçı olduğu için kardio egzersizleri en iyi çözüm olarak görünüyor.

Koşmak, spor salonu üyeliği gerekmeden yapabileceğiniz en basit kardio egzersizi. Fazla kiloları verdikten sonra karın bölgesine özel, şekillendirici egzersizlere geçiş yapabilirsiniz.

Diyetinizin hangi aşamasında olursanız olun karın ve bel bölgesindeki yağların kolay gitmediğini kısa sürede fark edeceksiniz. Tek bir bölgeden zayıflamak mümkün olmadığı için bu yağları ancak düzenli egzersizle atabilirsiniz. Düzenli egzersizden kastım düşük ve orta tempolu yürüyüşler ya da esneme hareketleri değil.

Yağ yakımı ancak nabzın belirli bir oranda yükseldiği ve bu noktada en az 30 dakika tutulabildiği kardio egzersizlerle mümkün. Koşmak, yüzmek, hızlı tempolu yürüyüşler, zorlayıcı aerobik programlarını bu egzersizler arasında gösterebiliriz.

Fazla yağlardan kurtulduktan sonra karın bölgesi hala istediğiniz şekilde olmayabilir. Hatta olmama ihtimali oldukça yüksektir. İşte bu noktada kardio egzersizleri dışında bu bölgede bulunan kaslara ton veren, şekillendirici, evde veya açık havada yapabileceğiniz egzersizlere, yoga veya pilates gibi egzersiz programlarına yönelebilirsiniz.

Evde Yapabileceğiniz Karın İnceltme Hareketleri

Karın bölgesi için yapılan egzersizler genellikle bele yük bindirdiğinden, bel ağrısı veya bel fıtığı sorunu olanların bu hareketleri yapmaya başlamadan önce doktora danışmaları ve onay almaları tavsiye edilmektedir.

Aşağıdaki videoda alt karın kaslarına yönelik olarak evde yapabileceğiniz bazı hareketleri bulabilirsiniz.

Bu videoda alt ve üst karın kasları, bel bölgesi ve yan kısımlara yönelik olarak yapılabilecek egzersizler gösteriliyor.

Aşağıdaki videoda pilates topuyla yapılan karın bölgesini çalıştıran egzersizleri bulabilirsiniz.

Bu videoda günde 10 dakikanızı ayırarak karın bölgenizi şekillendirecek komple bir egzersiz seti yer alıyor.

Diğer Tavsiyeler

Karnı çalıştıran egzersizlerle birlikte beslenmenize de özen göstererek bu bölgede yağ birikmesini engelleyebilir, en azından azaltabilirsiniz. Karın kası için beslenme önerileri yazımızda bu bölgeye yönelik olarak neler yiyebileceğiniz hakkında bazı tavsiyeler bulabilirsiniz. Göbek yağlarını eritmek için neler yemeli yazısında ise yaptığınız diyet programına destek olacak bazı öneriler yer alıyor.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın