Kaş Jeli Ne İşe Yarar

Kaş Jeli Ne İşe Yarar?

Kaşlara verilen şeklin bozulmaması için genellikle kaş bakımının son aşamasında kullanılan kaş jelinin hafif renkli, renksiz, yoğun kıvamlı ve daha sıvı olmak üzere farklı çeşitleri bulunmaktadır. Hafif renkli kaş jeli kaşlarınızı daha belirgin hale getirirken renksiz kaş jeli daha doğal bir görünüm için kullanılabilir. Kaş jelinin temel fonksiyonu kaşlarınıza tam istediğiniz şekli vermeyi kolaylaştırmak ve verdiğiniz şekli gün içinde daha uzun süre korunmasını sağlamaktır.

Maskara gibi küçük fırçalı, plastik veya cam şişesi olan kaş jeli genellikle renksiz olarak üretilir ve günlük kullanıma uygundur. Renkli kaş jellerinde sık kullanılan renkler ise koyu kahve, açık kahve, koyu sarı ve açık sarıdır. Hangi renkli kaş jelinin size uygun olduğuna saç ve ten renginize göre karar verebilirsiniz.

Kaş Jeli Kullanırken

Bazı kaş jelleri tamamen doğal içeriklerle üretilirken bazılarında kaş bölgesinde ve göz kapağında hassasiyete ve alerjik reaksiyona neden olabilecek kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Bu nedenle makyaj malzemelerine karşı hassas bir cildiniz varsa hipoalerjenik kaş jellerinden kullanmanızı öneririm. Su geçirmez kaş jelini temizlerken mutlaka makyaj temizleyici kullanın çünkü sadece su jelin tamamen temizlenmesi için yeterli olmayacaktır.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın