Kaş Uzatmak İçin Sarımsak

Kaş Uzatmak İçin Sarımsak

Saç dökülmesi gibi kaşların dökülmesini engellemek de çoğunlukla geri döndürülmesi veya durdurulması mümkün olmayan genetik nedenlerle oluşmaktadır. Bu genetik faktörler bir kişinin ne kadar kalın kaşlara, saçlarının ne zaman dökülmeye başlayacağına, kirpiklerinin uzunluğuna ait kodlar içerir. İlerde saçlarınızın kaşlarınızın nasıl görüneceğini merak ediyorsanız anne babanıza ve yakın akrabalarınıza bakabilirsiniz. Genetik dışında kalan %10-%15’lik dilim ise beslenme, yaşam tarzı, ilaçların yan etkileri ve hastalıklarla ilgilidir.

Bu gibi durumların yan etkilerinden korunmak için kaşlarınıza doğal bakım yapabilirsiniz. Sarımsak da saç ve kaş tellerini kalınlaştıran, uzamasını teşvik eden doğal uygulamalar arasında yer almaktadır.

Sarımsak Kaşları Uzatır mı?

Sarımsaklı saç bakım ürünleri kozmetik mağazaları raflarında son yıllarda daha sık görmeye başlasak da aslında sarımsak saç bakımında pek çok farklı kültürde yüzyıllardır kullanılmakta. Yapılan klinik araştırmalar saç ve kaş dökülmesine neden olan mantar gibi cilt hastalıklarının, kuruluğun ve kaşıntının tedavisinde kullanılabileceğini ortaya koyuyor.

Ayrıca sarımsak kan akışını arttırarak kıl köklerini besliyor ve saç tellerini güçlendiriyor. Sonuç olarak sarımsak genetik nedenlerle yaşanan saç dökülmesini durdurma üzerinde bir etkiye sahip değil ancak kötü beslenme, olumsuz çevre koşulları gibi diğer nedenlerle yıpranan saçlarda kullanılabilir ve var olan saçların daha sağlıklı görünmesini sağlayabilir.

Sarımsak Kaşa Nasıl Uygulanır?

Kaş uzatmak için sarımsak kullanmaya karar verdiyseniz bunun 3 yolu var; birincisi sarımsaklı ticari kozmetik ürünleri kullanabilirsiniz, ikincisi yine aktarlarda ve marketlerde bulabileceğiniz sarımsak yağını kaşlarınıza sürebilirsiniz, üçüncüsü ise 2-3 diş sarımsağı ezerek kaşlarınıza sürüp 15-20 dakika bekletebilirsiniz. Kozmetik kremler ve sarımsak yağı kokusuz olarak bulunabilir ancak en hesaplısı, biraz daha kokulu bir uygulama olmasına karşın sarımsağı ezip kaşlarınıza sürmektir.

Artık hangi yöntemi kullanacağınız size kalmış. Sarımsağı ezdikten sonra gözlerinize gelmemesine dikkat ederek kaşlarınıza sürün ve 10-15 dakika bekletin. Sarımsağı yıkamadan yine parmak uçlarınızla zeytinyağı sürün ve bir 30 dakika daha bekletin. Zeytinyağını ne kadar uzun süre bekletirseniz etkisi o kadar çok olacaktır. Daha sonra nemlendiricili bir sabun ve ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

,

Kaş Uzatmak İçin Sarımsak İçin 19 Yorum Yapılmış

 1. cansu 21 Ağustos 2013 #

  Ne kadar güvenilir acaba, kaşlarım cok seyrek bilemedim yapacağımız.

  • İlhan 26 Aralık 2018 #

   Fark etmez kullan faydası olacak.

 2. leyla 01 Aralık 2013 #

  Zeytinyağının yerine başka ne sürebilirim?

  • ceren 24 Temmuz 2016 #

   ben sarımsak sürdüm, normalden daha gür ve biraz daha kalınlaştırmak istediğim için sürmüştüm. Hiçbir zararı olmadı, istediğim gibi de oldu. Kokusu rahatsız etmiyor, sadece biraz yakıyor.

 3. arzu 09 Aralık 2013 #

  Badem yağı sürüyorum ben iyi mi acaba?

 4. Lara 20 Nisan 2014 #

  Ben badem yağı kullanıyorum çok faydasını gördüm sarımsakta sürdüm sarımsağın kokusunu asla rahatsız eder mi diye düşünmeyin çünkü etmiyor. Fakat sarımsak çok yakıyor o yüzden badem kullanmanızı tavsiye ederim.

 5. papatya 29 Mayıs 2014 #

  Ne kadar süre uygulamamız gerek bu formülü bilen var mı?

 6. Ruya 28 Eylül 2014 #

  Ben bir ay once bir karisim denedim kaslarim epeyce cikti. Karisim soyle; bir dis sarmisagi ezip icine bir cay kasigi tuz ve iki yada uc damla kadar zeytinyagi koyun ve bu karisimi kaslariniza surun. 5 dk kadar dinletin ve yikayin. Kasinizin derisi cok yanarsa hemen yikayin. Benim kasderimdede yanma oldu ama gercekten faydasi var arkadaslar denemenizi tavsiye ederim. Ha unutmadan kasinizin uzamasini ve cikmasini istediginiz yere surun diger bolgelerde tuylenme olabilir! Ben 2 defa yaptim cok kokuyaptigi icin tatilim oldugu zaman yine devam edecem ve sizi kokusu rahatsiz etmiyorsa haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

 7. gizemlii 12 Ocak 2015 #

  Uyguladıktan ne kadar süre sonra uzuyor?

 8. Dilara 12 Şubat 2015 #

  Ne kadar zaman uygulamam gerekir bunu?

 9. dilek 23 Ocak 2016 #

  acı badem yağı kullanıyorum, tavsiye ederim.

 10. Esra 07 Ağustos 2016 #

  Acıbadem yağı yatmadan her akşam düzenli sürülürse gerçekten işe yarıyor. Ayrıca kokusu rahatsız ediyor olabilir ama en azından 1-2 diş sarımsağı dövüp biraz da zeytinyağı döküp 15-20 dk bekletip güzelce yıkayıp ardından biraz nemlendirici sürülebilir. Evde boş olduğunuz bir gün bunu deneyin, diğer günler düzenli olarak acıbadem yağı kullanırsanız farkı görebilirsiniz:)

 11. Gamze 17 Ağustos 2016 #

  Ben 1 ay önce uyguladım sarımsak zeytinyağı ve tuz. Yoğunlaşma var gerçekten, tekrar ve daha sık yapacağım, faydası var.

 12. Eliff 21 Eylül 2016 #

  Ne zamana kadar faydasını gösterir?

 13. uzaylı bayyan 05 Temmuz 2017 #

  Sarımsağı kaşıma sürdüm 20-30 dakika beklettim sonra yıkadım, ertesi gün cildim kıpkırmızı oldu, sizde de oldu mu, olduysa geçti mi?

 14. Betül 14 Temmuz 2017 #

  Sarımsak cildinde kızarıklık yaptıysa sana zararı var demektir. Doktora görün ve bir daha sarımsak sürme yüzüne, hassas olduğu için kızartmış. Badem yağı veya çörek otu yağı kullan, kaşların için en faydalı olan onlardır.

 15. Aslı 18 Ağustos 2017 #

  Çok işe yarıyor bu yöntem, tavsiye ediyorum.

  • Aslı 18 Ağustos 2017 #

   Ben denedim, baya işe yaradı. İlk sürdüğüm zaman hafif bir yanma hissettim ama uzun sürmeden geçti. 10-15 dk sonra zeytinyağı sürüp bir 30 dk daha beklettim. 3 güne kadar fark edilir derecede sonuçlar aldım.

 16. Ayşe 15 Eylül 2018 #

  Hafta da kaç gün yapıyorsunuz ve ne kadar bir zaman içinde sonuç aldınız?

Bir cevap yazın