Kaşların Güzel Görünmesi İçin Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Kaşların Güzel Görünmesi İçin Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Kaşların şekli tüm yüz görünümü üzerinde önemli bir etkiye sahiptir ve kaşlar yüze bakıldığında en çok dikkat çeken bölgeler arasındadır. Bu nedenle doğru kaş şekli ve bakımlı kaşlar görünüşünüze büyük katkı yapar. Peki, kaşların şekilli, sağlıklı ve gür görünmesi için dikkat edilmesi gerekenler neler. Şimdi o önerilere bir göz atalım.

Kaşların Güzel Görünmesi İçin

1) Kaşlarınızı almaya 1-2 hafta ara verin. Böylece kaşlarınızın doğal büyüme sürecini ve şeklini gözlemleyerek farklı şekilleri denemek için kendinize fırsat yaratabilirsiniz.

2) Kaşlarınızı alırken bulunduğunuz ortamın mutlaka aydınlık olmasına, mümkünse gün ışığı almasına dikkat edin. Çünkü loş ışıkta, gölgeli ortamlarda alınan kaş gün ışığına çıkıldığında tamamen farklı bir şekilde görünebilir. Ayrıca çok ince tüyleri loş ortamda göremeyebilirsiniz.

3) Her cımbız aynı değildir. Kaşınızı alırken kullandığınız cımbızın kaliteli olmasına özen gösterin. Ucuz cımbızlar çok kısa ve ince tüylerin alınmasını zorlaştırır. Kaliteli bir cımbızla hedeflediğiniz kılları çok daha kolay alabilirsiniz.

4) Kaş alırken kılların uzama yönüne doğru almaya çalışın. Böylece size yakışan kaş şeklini daha kolay bulabilirsiniz. Kılın uzama yönünün tersine doğru kaş almak kıl köküne zarar verebilir ve bu da acıya, şişliğe, hatta enfeksiyona neden olabilir.

5) Kaşlarınıza şekil verirken yaşanan ağrı sizi rahatsız ediyorsa saç köklerinin genişlediği, gözeneklerin açıldığı ve cildin daha yumuşak olduğu banyodan sonraki zamanı kullanabilirsiniz.

6) Kaşlarınıza şekil verirken dikkat etmeniz en önemli kural “kaşların tüm yüze katkı yapması ve tek başına dikkat çekici olmamasıdır”. Bu yüzden kaşınızı alırken sadece kaşlarınıza odaklanmayın, vereceğiniz şeklin tüm yüz göz önüne alındığında nasıl görüneceğine odaklanın.

7) Saç boyatıldığında genellikle kaşlar göz ardı edilir ancak farklı saç ve kaş rengi genel görünümü olumsuz olarak etkiler. Tabi narin kaşlarda saç boyası kullanmak doğru değil ancak bitkisel renk açıcılar kullanabilir veya makyaj malzemeleri ile kaş rengini yeni saç renginize yaklaştırabilirsiniz.

8) Kaşınızı düzeltirken 1 seferde 1 kıl alın. Bu sayede istenmeyen şekilleri önleyebilirsiniz. Büyüteçli ayna kullanmak tam istediğiniz kılı almanızı kolaylaştıracaktır.

9) Kaşın üst kısmını alırken dikkatli olun çünkü bu bölge kaşın görünüşünün önemli bir kısmını oluşturur ve bu bölgede yapılacak hataları düzeltmesi zor olabilir.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın