Kendinize En Çok Yakışan Kot Pantolonu Seçebilmeniz İçin Tavsiyeler

Kendinize En Çok Yakışan Kot Pantolonu Seçebilmeniz İçin Tavsiyeler

Yakışan kot pantolonu bulduğunuzda alışveriş yaparken, sinemaya giderken, arkadaşlarınızla öğle yemeğinde ya da resmi kıyafetlerin gerekmediği gece eğlenceleri gibi pek çok etkinlikte doğru aksesuarları kullanarak çok şık görünebilirsiniz. Peki, sizin için doğru kot pantolon modeli hangisi ve onu bulmak için ne yapmanız gerekiyor? Bu yazımızda kot pantolon alışverişi yaparken üzerinizde en iyi duracak modeli bulabilmeniz için size bazı öneriler vereceğiz.

Öncelikle kot pantolon için birçok farklı marka ve modeli bir arada bulabileceğiniz mağazayı belirlemelisiniz. Ya da bunun için bir alışveriş merkezine gidebilirsiniz. Bu sayede farklı modellere, renklere bakabilir ve kotlar hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.

Her kot kesimi farklı vücut tipleri için uygun değildir. Alışverişten önce aynanın karşısına geçerek vücut tipinize karar vermelisiniz. Sonra vücut tipinize göre dar kesim, düşük belli, yüksek belli, boru paça, bol kesim, bot paça gibi farklı modellerde kotlara bakabilirsiniz. Soyunma kabinine girmeden önce farklı kesimlerde kotları yanınıza alarak ayna karşısında denemek size hangi kot modelinin yakıştığını belirlemenizde yardımcı olacaktır.

Günün kot modeli modası neyse onu takip etmek zorunda değilsiniz. Zaten eğer bir yanlışlık yapıp en son moda bir kot alırsanız 4-5 aya kalmadan onu bir daha giyilmeyecek kıyafetler köşesine atmaya hazır olun. Koyu renk kotlar daima daha zayıf gösterir unutmayın.

Eğer istediğiniz kot modelini uzun süren aramalara rağmen bulamadıysanız bu kot pantolon sahibi olamayacağınız anlamına gelmiyor. İstediğiniz modelin resmini ya da kendi çiziminizi bir terziye götürerek üzerinize tam uyan ve tam da istediğiniz gibi bir kot pantolon diktirebilirsiniz.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın