Kilo Vermek İçin Evde Yapılabilecek Egzersizler

Kilo Vermek İçin Evde Yapılabilecek Egzersizler

Kilo vermek için ilk olarak iyi bir diyet listesi belirlemeniz gerekiyor, çünkü gün boyu gıdalardan aldığınız kalorinin yine gün içinde harcadığınız kaloriden az olması zayıflamanın temel kuralı. Öncelikle kilo vermeyi aceleye getirmeyin ve “1 haftada 5 kilo” ya da “1 ayda 10 kilo” gibi gerçeği yansıtmayan ve sağlıksız diyet programlarından uzak durun.

Daha sonra egzersiz yapabileceğiniz günleri belirleyerek kalori yakmayı arttıran egzersizleri aksatmadan yapmaya çalışın. Merdiven çıkmaktan aracınızı evinize uzak bir noktaya park edip yürümeye kadar farklı egzersiz imkanlarını değerlendirin.

Evde Yapılabilecek Egzersizler

Kilo vermenize yardımcı olması amacıyla evde yapabileceğiniz egzersizlerin bazılarını hiç bir egzersiz aletine veya ağırlığa ihtiyaç duymadan yapabilirsiniz.

Eğer bir miktar bütçe ayırmaya karar verirseniz, yapacağınız egzersize göre ağırlık, plates topu, yoga matı gibi aksesuarlar edinebilirsiniz.

Aşağıda youtube’da binlercesini bulabileceğiniz bazı videolara yer vermeye çalıştım. Yine youtube’dan karın, bacak, sırt veya karın bölgesini çalıştırmak için başka egzersizlerde bulabilirsiniz.

Aşağıdaki videoada 15 dakikalık bir set olarak yapabileceğiniz, özellikle bel bölgesini çalıştıran bazı egzersizler gösteriliyor.

Bu videoda kilo vermeye yardımcı Tabata egzersizi gösteriliyor. Egzersizin son bölümü için ağırlıklara ihtiyacınız olacak.

Oldukça iyi bir kardiyo egzersizi olan Zumba dansını düzenli olarak yaparsanız daha çabuk kilo verebilirsiniz.

Kalça ve bel bölgesini çalıştıran 4 farklı egzersizi bu videoda izleyebilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz zayıflama egzersizlerinden bazılarını bu videoda izleyebilirsiniz.

Aşağıdaki videoda evden çımadan yapabileceğiniz egzersizler gösteriliyor.

, ,

Kilo Vermek İçin Evde Yapılabilecek Egzersizler İçin 4 Yorum Yapılmış

 1. leila 22 Mart 2013 #

  Gerçekten işe yarıyor.

 2. neslihan 09 Şubat 2014 #

  Bu egzersizleri yaptım akşam altıdan sonra yemek yemedim bir ayda 6 kilo verdim deneyin.

 3. Ayse 06 Mayıs 2014 #

  Bende her gün düzenli olarak yapıyorum 100 mekik çekiyorum ve hafif şeyler yiyorum aksam 7den sonra yemeyin eğer acıkırsanız meyve yiyebilirsiniz 10 gün oldu diyete başlayalı 4.1 kilo verdim :)

 4. didem 05 Haziran 2014 #

  Bütün videodakileri mi yaptınız arkadaşlar yoksa herhangi birini mi ve ne zaman nasıl yaptığınızı söyler misiniz?

Bir cevap yazın