Kireçlenme İçin Evde Tedavi Yöntemleri

Kireçlenme İçin Evde Tedavi Yöntemleri

Eklem bölgelerinde oluşan kireçlenme hareket kısıtlamasına ve ağrılara neden olan bir rahatsızlıktır. Kireçlenme farklı şekillerde ve belirtilerle kendini gösterebilir. En sık rastlanan kireçlenmeye bağlı rahatsızlıklar kemik ve buna yakın eklemin iltihabı olan osteoartrit ve romatizmadır. Osteoartrit kemik ve yakın bölgelerde meydana gelen bir hastalık olmasına karşın romatizma kemik ve eklem dışında kaslarda tendonlarda, kalçada ve vücudun hemen her bölgesinde meydana gelebilmektedir.

Kireçlenme tedavisi için pek çok doktor düzenli egzersiz ve bir takım ilaçlar önermektedir. Eğer kireçlenme yüzünden normal hayatınızın düzeni bozuluyorsa profesyonel bir tedavi için bir doktora görünmelisiniz. Doktorun önereceği tedavi dışında kireçlenme için evde tedavi yöntemlerini kullanarak destek tedavi yapabilir ve ağrılarınızı hafifletebilirsiniz.

Kireçlenme İçin Evde Tedavi Uygulamaları

Patates Suyu: Taze patates suyunun romatizma ya da kireçlenme sonucunda oluşan ağrıları azalttığı bilinmektedir. Patatesi kireçlenme ve romatizma tedavisinde kullanmak için kabuğunu soymadan ince dilimler halinde kesin.

Büyük bir bardağa soğuk su doldurarak dilimleri içine atın ve bir gece suda bekletin. Bu karışım sabah ilk iş olarak boş mideyle içilmelidir.

Bitki Suları: Taze sıkılmış ananas suyu kireçlenme ya da romatizma sonucunda oluşan şişliği geçirmede oldukça etkilidir. Ayrıca yeşil yapraklı sebzelerin suyunu havuç, kereviz ve turp suyuyla karıştırarak tüketmek romatizmaya iyi gelir.

Susam Tohumları: Bir çay kaşığı siyah susam tohumunu akşamdan suya koyun ve sabah aç karnına için. Susan tohumu suyu romatizma ve kireçlenme ağrılarınızı hafifletecektir.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın