Kırışıklıklar İçin Yüz Egzersizleri

Kırışıklıklar İçin Yüz Egzersizleri

Yaşlandıkça cildimiz esnekliğini kaybetmeye başlar ve zamanla kırışıklıklar oluşur. Yüzde en çok hareket eden ağız, göz ve alın bölgesinde daha fazla görünen kırışıklıkların görünümü azaltmak için bazı yüz egzersizlerinden yararlanabilirsiniz. Tabii cildinize düzenli olarak bakım yapmak, sigara, alkol ve güneşin zararlı ışınlarından uzak durmak, beslenmenize dikkat ederek gereken vitamin ve mineralleri almak bu kırışıklıkların oluşumunu yavaşlatacak ve derinleşmesine engel olacaktır.

Kırışıklıklar İçin Tavsiyeler

Bol bol su içerek cildi nemli tutmak ve duştan, güneşten, denizden sonra düzenli olarak iyi bir nemlendirici kullanmak kırışıklıkların derinleşmesini azaltacaktır. Aşağıdaki egzersizlerin yanı sıra evde hazırlayabileceğiniz doğal cilt bakım maskeleri cildi nemlendirmek ve doğal parlaklığını korumak için yardımcı olabilir.

Daha önce onkibilgi.com’da aşağı yukarı her mutfakta bulunabilen malzemelerle hazırlanan ev yapımı yüz maskeleri hakkında bilgiler vermiştik. Bunlardan bazılarını yoğurtla cilt bakımı, çilekle yapılan yüz maskeleri, cilde parlaklık veren maske sayfalarında bulabilirsiniz.

Ayrıca özel olarak yüz ve göz çevresi için hazırlayabileceğiniz maskeler ve bakım önerileri göz altı kırışıklıkları için maske, göz çevresi kırışıklıkları için maskeler yazılarında yer alıyor.

Yazının başında da belirttiğimiz gibi sadece kozmetik ve doğal doğal yöntemler dışarıdan cilt bakımı yapmak yeterli değil. Mutlaka cildinizin sağlığı için gereken vitamin ve mineralleri düzenli olarak almalısınız. Yine sitemizde bu konuyla ilgili olarak cilde iyi gelen meyveler, sağlıklı saç ve cilt için vitaminler yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Kırışıklık Oluşumunu Yavaşlatmak İçin

  • Güneşe çıkmadan önce mutlaka yüksek koruyucu faktörlü güneş kremi kullanın
  • Göz çevresi için özel olarak üretilmiş bir nemlendiriciniz olsun
  • E, C, selenyum, bakır, çinko gibi antioksidanlar içeren yüz kremlerinin faydasını görebilirsiniz
  • Sigarayı bırakın alkol tüketimi azaltın
  • Kahve ve çay tüketimini sınırlandırın
  • Gün içinde bol bol su için
  • Beslenmenize dikkat edin özellikle yağlı ve işlenmiş gıdalardan kaçının
  • Denize girip çıktıktan sonra yüzünüzü tatlı suyla yıkayın ve nemlendirici sürün

Aşağıda evde yapabileceğiniz yüz kırışıklıklarının oluşumunu azaltan ve kırışıklıkların derinleşmesini engelleyen, youtube.com’da çok izlenen bazı egzersiz videolarını bulabilirsiniz.

Yüz Yogası Egzersizleri

Göz Kenarı Kırışıklıkları İçin Egzersiz

Yüz Gerdirme ve Kırışıklık Önleme Masajı

Anti-Aging Yüz Masajı

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın