Kol İnceltici Hareketler

Kol İnceltici Hareketler

Aynı bel bölgesindeki fazla kilolarda olduğu gibi kollardaki yağlardan da kurtulmak oldukça zor. Yaptığınız diyetle kilo vermeye başlasanız dahi kollardaki fazlalıkların çabucak azalmadığını göreceksiniz. Bunun için diyetinizle birlikte yaptığınız düzenli egzersizlerinize, kol bölgesini çalıştıracak çeşitli kol inceltici hareketleri ekleyebilirsiniz.

Aşağıdaki videoda özellikle kolun arka bölgesini ve omuzları çalıştıran bir hareket tanıtılıyor.

Bu video ağırlıklarla yapılan ve kolun üst ve arka bölgesini hedef alan hareketler tanıtılıyor.

Kolun üst ve arka kaslarını önde bulunan kaslara oranla daha az kullandığımız için ilk hafta kasın egzersize alışması için (hiç kol egzersizi yapmadığınızı varsayıyorum) hafif ağrılıkla başlayın. Eğer birden 4-5 kiloluk ağırlık kullanmaya başlarsanız kollarınızın arkası en az 2-3 gün ağrıyacaktır.

Hafif ağırlıklarla evde kolayca yapabileceğiniz kol inceltici ve omuz bölgesini şekillendiren hareketleri bu videoda bulabilirsiniz.

Aşağıdaki egzersizi yaparken yaya ihtiyacınız olacak.

Bu videoda bir sandalye yardımıyla yapabileceğiniz kol inceltici hareketler bulunuyor. Konuşmaları geçmek için 30. saniyeye gidebilirsiniz.

Yukarıdaki hareketler kol, kol altı ve omuz bölgesindeki kasları şekillendirmenize yardımcı olacaktır ancak bildiğiniz gibi vücudun tek bölgesinden kilo vermek gibi bir şey söz konusu değil. Eğer kollarınızdaki yağlardan gerçekten kurtulmak istiyorsanız mutlaka diyet yapmalısınız. Ayrıca nabzı yükselten koşu, bisiklet, merdiven çıkma gibi kardio egzersizleri de genel yağ yakımını hızlandıracaktır.

Vücut ve sağlıkla ilgili her konuda olduğu gibi kol inceltici hareketlere başlamadan ve kendinize egzersiz programı belirlemeden önce bir uzmana danışmanız en doğrusu olacaktır. Çünkü örneğin sırt ya da bel ağrılarınız varsa bu hareketlerden bazıları sizin için uygun olamayabilir.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın