Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı

Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı

Lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz ya da zaten lazer epilasyon seanslarına başladıysanız seanslar arası cilt bakımınızı tam olarak yaparak cildinizde meydana gelebilecek kızarıklıklara, tahriş ve kaşınmalara karşı önlem alabilirsiniz. Lazer epilasyon seansları bir kaç dakika sürse de cilt bakımını doğru yaparak yaratabileceği rahatsızlıklardan korunabilirsiniz.

Lazer epilasyon sonrası cilt bakımı için öncelikle cildinizde herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edin. Kızarıklık, kaşınma, kabarma gibi sorunlar sıkça görülebilmektedir. Bu gibi rahatsızlıklar için soğuk bir havlu ya da buz dolu bir torba ile kompres uygulamak sizi rahatlatacaktır.

Epilasyon uygulanan bölgede nemlendirici krem kullanmak cilt tahrişini en aza indirecektir. Bu ayrıca seanslar arası cildinizin daha sağlıklı muhafaza edilmesini sağlar. Kullanabileceğiniz kremi epilasyonu yaptırdığınız merkezdeki uzmanlara danışabilirsiniz.

Epilasyon sonrası duş almadan önce bir kaç saat bekleyin. Normalde kullandığınız şampuan, vücut şampuanı ya da sabun gibi ürünleri kullanabilirsiniz ancak epilasyon bölgesini fazla ovalamayın. Eğer koltuk altına lazer epilasyon yaptırdıysanız ilk gün bir kaç saatte bir alkolle bölge temizlenmeli.

Lazer epilasyondan 3-4 gün sonra epilasyon uygulanan bölgede jilet kullanabilirsiniz. Cımbız ya da ağda kullanmaktan kaçının. Jiletle ve nemlendiricili tıraş köpüğüyle tıraş edin. Amaç cildin aşırı kurumamasını sağlamak.

Güneşe çıkmayın. Çıkmanız gerekiyorsa yüksek faktörlü güneş kremleri kullanın ve sık sık kreminizi tazeleyin. Cilt tonunuzda değişiklik yaşanırsa diğer lazer seansları için sorun olacağını unutmayın.

Cildinizi nemli tutmaya çalışın ve asla kaşımayın. Eğer kaşıntı karşı konulamayacak kadar artarsa soğuk suya batırdığınız bir havluyu 3-5 dakika epilasyon yapılan bölgeye uygulayın.

Eğer seanslar arası cilt bakımına özen gösterir ve yapılması gerekenleri yaparsanız lazer epilasyon uygulaması daha başarılı olacaktır.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın