Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı

Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı

Lazer epilasyon sonrası kaşıntı, lazer epilasyonun uygulandığı bölgeye ve cilt tonuna bağlı olarak bazı insanlarda görülebilmektir. Kaşıntı lazer epilasyonu takip eden 1-2 gün içinde görülebileceği gibi ilk bir kaç seans sonrası tüylerin tekrar uzadığı dönemlerde de yaşanabilmektedir. 3-4 seans sonra bu kaşıntılar hafifler.

Eğer kaşıntınız size rahatsızlık verecek kadar çoksa antihistamin içeren kremlerle kaşıntıyı hafifletebilirsiniz. Hangi kremlerin daha uygun olduğunu ve sizin cilt tipinizde göre bu kaşıntıların görülmesinin normal olup olmadığını epilasyonu yaptırdığınız merkezdeki uzmanlara danışabilirsiniz. Kaşıntı sonucu oluşan kızarıklıklar ve kabarıklıkların tamamen ortadan kalkması için bir kaç gün beklemeniz gerekebilir.

Lazer epilasyon sonrası görülen yan etkiler arasında yer alan diğer bir sorun olan cilt kabarmalarını ise bölgeyi temiz tutarak ve bir kaç gün boyunca antibiyotik kremler uygulayarak tedavi edebilirsiniz. Kabarıklıkların iyileşmesi 5-7 günü bulabilmektedir. Epilasyon uygulanan bölgeyi kaşımayın, pullandıysa pulları elinizle temizlemeyin ve kozmetik ürünler kullanmayın. Kaşıntınız uzun süre devam ediyorsa reçeteli ilaç için mutlaka bir cilt doktoruna görünün.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın