Limon Suyuyla Saçlara Meç Yapmak

Limon Suyuyla Saçlara Meç Yapmak

Yaz aylarında saça sürülen limon suyu ile güneşe çıkıp saçların rengini açmak on yıllardır kullanılan bir yöntemdir. Limon suyuyla yapabileceğiniz bir diğer uygulamada saçlarınızı tutamlara ayırıp limon suyu sürerek meçli görüntüsü yaratmaktır. Bu yazıda limon suyu kullanarak saçların rengini nasıl açabileceğinizi ve limon suyu ile meçli saçlara nasıl kavuşabileceğiniz hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Limon içindeki asitler nedeniyle güçlü bir ağartıcıdır. Saçlara sürülüp güneşe çıkıldığında saçların rengini açarak sarıya daha yakın bir renk elde edilebilmektedir. Ancak bu doğal asitler aynı zamanda saç tellerini kurutacağı için limon suyu sürüp güneşe çıktıktan sonra mutlaka nemlendiricili bir şampuan ile saçlarınızı yıkamalı ve saç bakım kremi kullanmalısınız.

Aşağıda limon suyu kullanarak saçların rengini açmak için kullanacağınız yöntemle ilgili sıkça soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Şişede Satılan Taze Sıkılmış Limon Sularını Kullanabilir miyim?

Limon konsantresi olmayan, taze sıkılmış limon suyunu kullanabilirsiniz ancak evde sıkacağınız limon suyu daha etkili olacaktır.

Limon Suyunu Saçlarıma Sürdükten Sonra Ne Kadar Güneşte Kalmalıyım?

Bu saçlarınızın koyuluğuna ve ne renk elde etmek istediğinize bağlı. Saçlarınız çok koyu renkteyse bir kaç ton açmak için 1 ile 1 buçuk saat arası güneşte kalmanız gerekebilir.

Limon Suyuyla Saçlarımı açtıktan Sonra Rengini Ne Kadar Süre Korur?

İstediğiniz rengi elde ettikten sonra saçlarınızın yaklaşık 1 ay açık rengini muhafaza edebilmektedir.

Limon Suyuyla Saçların Rengini Açmak İçin Başka Bilinmesi Gerekenler Var mı?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi limon suyuyla saçların rengini açtıktan sonra saçlarınız kuruyacağı için mutlaka nemlendirmeniz gerekir. Eğer plajdaysanız bir kaç saat güneşte kaldıktan sonra saçınızı su ile durulayın ve bebe yağı sürün. Eğer yağlı saçlarla dolaşmak istemiyorsanız duşa girin ve şampuandan sonra saç bakım kremi ile saçlarınızı tekrar nemlendirin.

Eğer saçlarınızın tamamının rengini açmak istemiyorsanız, tutamlara ayırarak limon suyu sürüp meç havası yakalayabilirsiniz.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın