Özgeçmiş ve CV Arasındaki Farklar

Özgeçmiş ve CV Arasındaki Farklar

Modern iş hayatında sıkça kullanılan dokümanlar olan Cv ve özgeçmiş belgeleri genellikle birbiriyle karıştırılmalarına karşın aslında oldukça farklı iki dokümandır. Bu yazıda cv ve özgeçmiş arasındaki farklar hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Cv belgesi bugüne kadar çalıştığınız tüm işyerleri, o işyerinde çalıştığınız pozisyon, gittiğiniz tüm okullar ve tarihleri ile başvuru yaptığınız işle ilgili veya değil tüm niteliklerinizi içeren bir dokümandır.

Özgeçmiş ise cv’nin daha özet bir hali olarak kendinizle ilgili kısa bilgileri yazdığınız, ilgi alanlarınız, hobileriniz ile ilgili bilgilerin yer aldığı bir belgedir.

Cv’nizi ve özgeçmişinizi hazırladıktan sonra iş tecrübelerinize ve vasıflarınıza göre her yıl bu cv’yi güncellemek sizin yeni iş başvurularında zaman kazanmanızı sağlayabilir.

Cv’yi hazırladıktan sonra özgeçmişinizi hazırlamak için bu bilgiler arasında ön plana çıkmasını istediklerinizi alabilirsiniz.

Kısaca cv ile özgeçmiş arasındaki en belirgin fark cv’de şu ana kadar kariyerinizdeki tüm tecrübeler, eğitim gördüğünüz tüm kurumlar ve bugüne kadar aldığınız sertifika, lisans ve kurslar hakkında tüm bilgiler yer alırken özgeçmiş belgesinde sadece iş başvurusu yapacağınız kurumun ilgi duyabileceği, o işle ilgili tecrübe ve niteliklerinizin yer aldığı bilgiler bulunmaktadır.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın