Ozon Terapisi ile Akne Tedavisi

Ozon Terapisi ile Akne Tedavisi

Her geçen yıl akne ve diğer deri bozuklukları milyonlarca insanı etkiliyor. Kimileri bu gibi durumlara karşı ozon terapisini alternatif bir tedavi yolu olarak kullanıyor. Bu tedavi yönteminde ozon( temiz hava ) derinin içine enjekte edilir. Tedavi ile oksijen düzeyi arttırılırken bir yandan da kirler ortadan kaldırılır ve sistem derinlemesine temizlenir. Bu şekilde akne tedavileri ancak profesyonel ozon terapistleri tarafından gerçekleştirilir. Aşağıda ozon terapisi ile akne tedavisi  ile ilgili daha geniş çapta bilgi bulabilirsiniz.

Akne Tedavisi İçin Ozon Terapisinin Saunalar ile Uygulanması

  • Akne probleminizi tedavi etmesi için yüksek basınç odası veya ozon saunası kullanan bir uzman bulun ve bir randevu alın.
  • Yaklaşık 30 dakika boyunca rahatlayacak, kirleri terleyerek dışarı atacaksınız ve bu sırada oksijen de derinizden içeri doğru sızıyor olacak. En iyi sonucu almak için haftada birkaç kez bu durumu tekrar etmelisiniz.
  • Ozon terapi uygulamasına karar vermeden önce bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışın.

Akne Tedavisi için Ozon Terapisinin Vücut Süitleri ile Uygulanması

  • Tescilli bir ozon terapistini ziyaret edin veya evde kullanım için gerekli gereçleri tedarik edin.
  • Gözeneklerinizi açmak için ılık bir duş alın.
  • Bir ozon vücut süitini üzerinize alın. Bu size ozon pompalayacaktır.
  • 10 – 15 dakika arasında bu işleme son verin.
  • Bu uygulamayı haftada 2 veya 3 kez tekrarlayın ancak kesinlikle günde 1 defadan fazla uygulamayın.

Ozon Terapisi ile Akne Tedavisi ile İlgili Öneriler ve Uyarılar

Eğer evde uygulama yapıyorsanız kesinlikle tüm talimatlara ve uyarılara uymanız gerekir. Bu tip alternatif yöntemlerin bilimsel olarak değerlendirilmediğini unutmayın. Bu nedenle güvenlikleri ve etkinlikleri ile ilgili çok fazla bilgi mevcut değildir. Her ihtimale karşı bu şekilde uygulamalar yapmadan önce uzman doktorunuza danışmanız gerekir.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın