Pırlanta Alyans Modelleri ve Fiyatları

Pırlanta Alyans Modelleri ve Fiyatları

Pırlanta alyans modellerinin en büyük avantajlarından biri de tektaş nişan yüzüğü ile mükemmel bir uyum içinde kullanılabilmesidir ve pırlanta alyans tercih eden pek çok çift bu şekilde kullanmaktadır. Tektaş nişan yüzüğü ile alyansın aynı parmağa takılmayacağı söylense de günümüzde pek çok kadın tektaş pırlanta yüzük ve evlilik alyanslarını aynı parmakta kullanmak istemektedir. Kişilere özgü bir seçenek olan iki yüzüğün aynı parmakta bulunması, pırlanta alyans almayı tercih ettiyseniz tek taş yüzüğünüzle aynı tasarımlarda yüzükler bulmanız mümkün.

En çok tercih edilen alyans modelleri geleneksel sarı altından olmakla birlikte, son yıllarda sarı, yerini beyaz altına, o da pırlantalı alyans yüzüklere bırakmakta.

Pırlanta alyans ve tek taş yüzüğün aynı tasarımlara sahip olması kadınların tercih ettiği bir seçenek olmakla beraber, tamamen kontrast oluşturabilecek tasarımları da göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu sayede iki yüzük birbirinin aynı gözükmez ve iki pırlanta yüzükte ortaya çıkacaktır.

Pırlanta Alyans Seçerken

Oldukça yeni bir trend olmasına rağmen pırlanta alyanslar giderek artan sayıda çift tarafından tercih edilmektedir. Pırlanta alyans modelleri arasında, tektaş pırlantalı modellerin yanı sıra 2,3, 5 pırlantalı modelleri de bulabilirsiniz.

Pırlanta alyansların ölçülerinin daha sonra değiştirilmesi, geleneksel alyans modellerine göre daha kolay olsa da, sıklıkla yüzük ölçüsü değiştirmek, daha sonra pırlantayı tutan tırnakların gevşemesine ve taşın düşmesine sebep olabilir. Bu yüzden yüzüğü hangi parmağa takacağınızı ve parmak ölçünüzü tam olarak belirleyin.

Tektaş nişan yüzüğü ile rahatça kullanabileceğiniz tamtur, 5 veya daha fazla taşlı pırlanta alyanslar ülkemizde pırlanta firmaları tarafından üretilmekte ve fiyatları 400TL ile 10000TL ve yukarısı arasında değişiyor.

Pırlanta Alyans Modelleri

Geleneksel olan sarı altın alyans modelleri, her ne kadar en çok kullanılan alyans metallerinden biri olsa da artık yerini, beyaz altın, platinum, palladium gibi değerli metaller ile paylaşmaktadır. Son yıllarda çiftler tarafından en çok tercih edilen metal olan beyaz altın alyanslar, (Aslında beyaz altın diye bir şey yoktur. Beyaz altın, bildiğimiz altının diğer alaşımlarla karıştırılarak renginin ağartılmasından elde edilir) genellikle montörlerinde beyaz altın kullanılan tektaş pırlanta yüzükler ile rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Koleksiyonlarında pırlanta alyans modelleri ve tamtur pırlanta bulabileceğiniz pırlanta markaları arasında Ariş, Goldaş, Giazzo, Zen, Roberto Bene ve diğerleri yer almakta.

Pırlanta alyanslar için tercih edilen diğer değerli metaller olan platinum ve palladium, beyaz renkleri sayesinde pırlantayı ön plana çıkarmakta ve taşın içindeki ışık kırılmalarının daha net görülebilmesini sağlamaktadır. Kuyum sektöründe yaklaşık 15 yıl önce kullanılmaya başlayan platinum, beyaz altının yerini daha pahalı olan fiyatı sebebiyle alamamaktadır. Buna karşın platinum’a çok benzeyen ve aşağı yukarı aynı işlemlerle yapılan palladium %40 daha hafiftir ve daha hesaplıdır.

Roberto Bene Pırlanta Alyans Modelleri

Ağırlıklı olarak beyaz altın kullanılan ve 5 taşlı olan Roberto Bene pırlanta alyans modelleri arasında sarı altın ve sarı-beyaz altın karışımı yüzüklerde bulunuyor. Roberto Bene pırlanta alyans fiyatları 350TL ile 6 bin TL arasında değişmekte.

Ariş Pırlanta Alyans Modelleri

Tamamında beyaz altının kullanıldığı (sarı altından sadece 2 model var) Ariş pırlanta alyans koleksiyonu içerisinde ağırlık olarak 5 taşlı modeller yer alıyor. 11, 9, ve 7 taşlı pırlanta alyans modellerini de bulabileceğiniz Ariş Pırlanta modelleri fiyatları 450TL ile 4 bin TL arasında.

Gizzaro Pırlanta Alyans Modelleri

Zümrüt, safir gibi diğer değerli taşların da kullanıldığı değişik modelleri bulunan Gizzaro Pırlanta, 5 taşlı, tamtur pırlanta alyans modelleri dışında koleksiyonunda fantezi tasarımlara da yer vermiş. Gizzaro’nun pırlanta alyans fiyatları 800TL ile 3000TL arasında değişiyor.

Zen Pırlanta Alyans Modelleri

Ağırlık olarak beyaz altın kullanılan, tamtur ve 5, 7 taşlı pırlanta alyanslar ile pırlanta yüzük koleksiyonunu genişleten Zen Pırlanta’nın pırlanta alyans fiyatları 1200TL ile 10000TL arasında.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın