Pırlanta Kolye Modelleri

Pırlanta Kolye Modelleri

Dünyanın en değerli ve en sağlam taşı olan elmaslar, yüzük modellerinde olduğu kadar kolye, kolye ucu ve gerdanlık gibi takılarda da tercih edilen oldukça popüler bir taştır. Günümüzde pek çok farklı pırlanta kolye tasarımın bulunduğu internet siteleri ve mağazaları gezerken modellerin, taşların büyüklüğü ve diğer özelliklerinin, pırlanta dışında kullanılan değerli madenlerin, taşların ve son olarak fiyatının bu kadar çok değişkenlik gösterdiği bir ortamda karar vermek oldukça zor olabilir.

Bu sayfada pırlanta kolye modelleri arasında seçim yaparken size yardımcı olabilecek bir kaç öneri bulabilirsiniz. Başlangıç olarak elmaslarla süslenmiş bir takı almak istiyorsanız pırlanta kolyeler daha uzun süre için kullanabileceğiniz, takmaktan zevk duyacağınız ve modası hemen değişmeyen bir takı seçeneği olabilir.

Pırlanta kolyeler yüzük ve bilezik gibi diğer takılara göre çizilmelere karşı daha korunaklı bir bölgede oldukları için bakımı da oldukça kolay olacaktır.

Pırlanta kolye seçerken şekline karar verdikten sonra kullanılan pırlantaların özelliklerine dikkat edin. İdeal bir pırlanta rengi G-J aralığında, berraklığı ise VS – VVS arasında olmalıdır. Pırlantanın ağırlığına yani karat biriminden ölçüsüne bütçenize göre karar verebilirsiniz.

Pırlanta Kolye Seçerken

Öncelikle pırlanta kolye takarken giymeyi düşündüğünüz elbise ve kıyafetleri gözden geçirin. Bunun için imkanınız varsa kıyafetlerinizi pırlanta kolye satın alacağınız mağazaya götürüp uyumlarına bakabilirsiniz. Bir diğer seçenekte pırlanta kolyeyi satın aldıktan sonra kolyeye uygun elbise almanız.

Alışverişe çıkmadan önce size cazip gelen pırlanta kolye modelini belirlemeniz vakit kazandıracaktır. Oval, yuvarlak veya v şeklindeki tasarımlardan hangisinin daha çok hoşunuza gittiğini pırlanta satış siteleri arasında gezerek belirleyebilirsiniz.

Yüz hatlarınızı ve boynunuzu ön plana çıkarabilecek kolye modelleri bulabilirsiniz. Yüzünüzde ön plana çıkmasını istediğiniz özelliklerinize göre uzun, kısa, dar veya geniş tasarımlı kolyeler arasından seçim yapabilirsiniz. Yüzünüzün şekliyle tezat olan pırlanta kolye tasarımları iyi bir seçim olabilir. Sivri bir çeneye sahipseniz yuvarlak, yuvarlak bir yüze sahipseniz v şeklinde kolyeler seçebilirsiniz.

Pırlanta kolye üzerinde kullanılan taşların berraklık, renk ve ağırlık gibi özellikleri fiyatlar üzerinde belirleyici rol oynamaktadır. Tasarımını sevdiğiniz bir kolyeyi renk skalasında sarıya daha yakın, berraklık düzeyinde daha altlarda yer alan taşlarla oldukça hesaplı bir fiyata satın alabilirsiniz. Yani eğer bir tasarımı çok sevdiyseniz sadece bütçenizi aşıyor diye vazgeçmeyin, daha başka özelliklerde taş kullanılıp kullanılamayacağını öğrenin.

Arkadaşlarınızdan özellikle pırlanta kolyenin şeklinin size yakışıp yakışmadığı konusunda fikir alın. İkinci bir görüş karar vermenizi kolaylaştırabilir.

Satın aldığınız pırlanta kolye bir gün muhteşem görünürken başka ışık koşullarında gözünüze hoş görünmeyebilir. Bu yüzden iade koşullarını detaylarıyla öğrenin.

Pırlanta kolye almadan önce pırlanta kesim elmaslar hakkında bilgi edinin. Fiyatların neye göre belirlendiğini öğrenin. Böylelikle bir pırlanta kolye için ederinden fazla ödemek durumunda kalmazsınız.

Pırlanta Kolye Modelleri

Yukarıda da anlattığımız gibi pırlanta kolye fiyatları kullanılan taşın ve değerli madeninin özelliklerine göre büyük farklılıklar gösterebilmektedir. Pırlanta markaları aşağı yukarı her bütçe için farklı pırlanta kolye, gerdanlık ve pırlantalı kolye ucu tasarımları sunmaktadır. Tektaş pırlanta kolye, tria pırlanta kolye, fantezi pırlantalı kolye tasarımlarını bulabileceğiniz bazı markaların pırlanta kolye modellerine sizler için fotoğrafları ile birlikte aşağıda yer verdik.

Atasay Pırlanta Kolye Modelleri

Goldaş Pırlanta Kolye Modelleri

Zen Pırlanta Kolye Modelleri

Roberto Pırlanta kolye Modelleri

,

Pırlanta Kolye Modelleri İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. cnkpc 20 Şubat 2012 #

    Gerçekten güzel modeller.

Bir cevap yazın