Pırlanta Küpe Modelleri

Pırlanta Küpe Modelleri

Her pırlanta küpe etiketindeki fiyat kadar göz alıcı olmayabilir. Kötü kesilmiş bir elmas küpenin tasarımda gözle görülür bir farklılık yaratabilmektedir. Kesim sırasında oluşabilen leke ve çizikler her ne kadar taş kusursuz olsa da pırlanta küpe seçerken göz önüne alınması gereken noktalardan biridir. Bu yazıda pırlanta küpe seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği, pırlanta küpede kullanılan taşın özellikleri üzerine kısa tavsiyeler bulabilirsiniz.

Ortalama fiyatlarda bir pırlanta küpe arıyorsanız G-H aralığı renkte, VS – VVS berraklığında, 0.20 ile 0.33 karat arasında pırlanta bulunan bir model sizin için ideal olabilir. Daha kaliteli bir taş için renk olarak D-F aralığını, VS berraklığını ve daha büyük karatları seçebilirsiniz.

Pırlanta Küpe

Yüzük ve kolye kadar pırlantanın kullanıldığı diğer bir popüler takı olan küpeler ışıltıları ile yüz hatlarınızı ortaya çıkaran, göz kamaştırıcı ve zarif bir şıklık yakalamanızı sağlayan aksesuarlardır. Pırlanta küpe seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri pırlanta küpelerin elbisenizi, makyajınızı, diğer takılarınızı, saçınızı, yüz hatlarınızı bastıracak kadar dikkat çekmemesi ve size eşlik eden göz kamaştırıcı bir aksesuar olmasıdır.

Günümüzde online pırlanta satış siteleri ve mağazalarda bulabileceğiniz pek çok pırlanta küpe modelleri arasında dolaşırken karar vermenizi kolaylaştırmak amacıyla bir kaç tavsiyede bulunabiliriz. Bunlardan ilki pırlanta küpe ile birlikte giymeyi düşündüğünüz elbise ve kıyafetlere karar vermeniz. Buna göre vida şeklinde veya sarkan pırlanta küpe modelleri kıyafetleriniz ile nasıl görünecektir bunu gözünüzde canlandırmaya çalışın. Eğer çok özel bir gün için küpe bakıyorsanız pırlanta küpenin tasarımına göre bir elbisede satın alabilirsiniz.

Pırlanta Küpe Seçerken

Pırlanta kullanılan her takıda olduğu gibi pırlanta küpelerde farklı ışık koşullarında tamamen değişik görünebilmektedir. Eğer bir mağazada alışveriş yapıyorsanız mağaza içerisinde değişik ışıkların bulunduğu bölgelerde küpelerin nasıl göründüğünü kontrol edebilirsiniz. Mümkünse gün ışığında da bakın.

Birden çok pırlantanın kullanıldığı küpelerin fiyatlarının astronomik olmaması için berraklığı daha az olan taşlar kullanılabilmektedir. Daha kaliteli bir pırlantanın kullanıldığı tektaş küpe, 3 adet pırlantanın kullanıldığı diğer bir modelden daha parlak ve göz alıcı olabilir. Yani küpe üzerinde ne kadar çok pırlanta varsa o kadar değerli olduğu anlamına gelmemektedir.

Pırlanta küpeleri internet üzerinden satın alacaksanız her ihtimale karşı iade koşullarını dikkatlice inceleyin. Çok beğendiğiniz bir küpe evinizde internette gördüğünüz kadar hoşunuza gitmeyebilir.

Beğendiğiniz pırlanta küpe modelini bulunca her küpedeki pırlantaları ayrı ayrı inceleyin. Tasarımlarında veya taşın oturduğu bölgede farklılıklar olup olmadığını kontrol edin.

İki küpedeki taşların berraklık, renk ve karat özelliklerinin aynı olup olmadığını sorun.

Eğer bütün pırlanta markalarını dolaşıp beğendiğiniz hiç bir küpe modeli olmadıysa yabancı sitelerde bulduğunuz bir modeli, pırlantalarını buradan satın alarak yaptırmanız mümkün. Büyük pırlanta markaları ve her zaman çalıştığınız bir kuyumcu bu tasarımı sizin için gerçekleştirebilir.

Pırlanta Küpe Modelleri

Klasik küpe modelleri dışında daha modern ve ilginç tasarımları pırlanta mağazalarında bulmanız mümkün. En çok tercih edilen pırlanta küpe şekilleri arasında vida şeklinde olan küpeleri, halka küpeleri ve sarkan modelleri sayabiliriz. Yüz hatlarınıza göre bu modellerden biri arasında seçim yapabilirsiniz.


Vida Pırlanta Küpeler

Modası asla geçmeyecek klasik bir model olan vida şeklindeki pırlanta küpeler her ortamda ve her kıyafetle rahatlıkla kullanılabilmektedir.


Halka Pırlanta Küpeler

Daha küçük taşların kullanılması nedeniyle daha hesaplı bir model olan halka küpeler özellikle sık sık cep telefonu kullanacaksanız sizin için ideal bir seçim olabilir.


Sarkan Pırlanta Küpeler

Diğer modellere göre daha iddialı olan sarkan pırlanta küpeler özellikle gece kıyafetleri ile kullanılabilir. Başınızın her hareketi ile sallanan ve dikkat çeken bu küpeler basit modellerden özenle hazırlanmış tasarımlara kadar geniş bir yelpazede bulunabilir.

Gizzaro Pırlanta Küpe Modelleri

Ariş Pırlanta Küpe Modelleri

Goldaş Pırlanta Küpe Modelleri

Roberto Bene Pırlanta Küpe Modelleri

eJoya Pırlanta Küpe Modelleri

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın