RC Model Uçak Üreticileri

RC Model Uçak Üreticileri

Uzaktan kumandalı model uçaklarla ilgilenen insanlar yeni uçak modellerinin çıkması için büyük bir heyecanla beklerler. Uzaktan kumandalı uçak modelleri genellikle büyük şehirler ve yakınlarında bulmak mümkün. Birçok insan ciddi bir uğraş ve eğlenceli bir hobi olan rc uçaklar dünyada belli başlı firmalar tarafından üretilmektedir. Aşağıda bu firmalar ve ürettikleri rc uçaklar ile ilgili kısa bilgileri bulabilirsiniz.

E-Flite

E-Flite, helikopter ve uzaktan kumandalı uçak üreticisidir. E-Flite firması uzaktan kumandalı uçakları, değişik modellerin de bulunduğu 7 farklı kategoride üretirler. Bu şirket ayrıca batarya, motor gibi uzaktan kumandalı uçakların yedek parçalarını imal eden ve satan tanınmış bir şirkettir. 2011 yılına kadar bu şirketin en çok sattığı uçak türü bir spor uçak olan Karbon-Z YAK 54 BNF modelidir.

Hobby Zone

Hobby Zone istediğiniz uçak modellerini siparişle üreten bir şirkettir. Bu şirketin müşterilerine sunduğu Bind-N-plug-and- play modelleri (BNF) ve diğer modeller oldukça fazla talep gören uçak modellerindendir. Uzaktan kumandalı uçakların en popüler modellerinden biri olan Super Cub LP RTF uçak modelleri de bu şirketin müşterilerine sunduğu modellerden birisidir.

RTF uçakları kutudan çıkarıldıkları anda uçurulmaya başlanabilen uçaklardır ve kontrolleri oldukça kolaydır. Uzaktan kumandalı uçakları uçurmaya yeni başlayanlar için Hobby Zone firması çeşitli tasarım ve önlemlerle kaza oranını en aza düşürmeyi amaçlamaktadır.

Hobbico

Hobbico bünyesinde iki farklı şirket bulunmaktadır. RTF ve Hobbico olarak ikiye ayrılan modeller kanat konfigürasyonu sağladığı için akrobasi meraklıları tarafından tercih edilmektedir.

Parkzone

Parkzone model uçak şirketi mikro boyutları dahil olmak üzere bütün büyük uzak kumandalı uçak modellerini yapmaktadır. Modeller arasında uçurmak için büyük bir alana ihtiyaç duymayacağınız türleri de bulunmaktadır.

Parkzone şirketleri RTF modellerinin yanı sıra akrobasi hareketlerini daha kolay yapmanız için jet modellerde sunmaktadır.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın