Salyangoz Özü ve Akneler

Salyangoz Özü ve Akneler

Akne; yani ergenlik sivilceleri birçok gencin en büyük sorunlarından birisidir. Özellikle yüzde kendisini gösteren akne sorunu kişinin moralini bozmaktadır. Akneden kurtulmak için çeşitli yöntemler vardır. Bunlardan biriside salyangoz özüdür. Salyangoz özü ve salyangoz özü ile üretilmiş çeşitli ürünler aknelerin giderilmesini sağlamakta ve yeni akne oluşumunu engellemektedir. Eğer sizlerde akne sorunu ile karşı karşıya kaldıysanız salyangoz özlerini kullanarak; bu sorunu azaltabilirsiniz. Salyangoz özü içeren kremleri ve diğer ürünleri piyasa da kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu ürünleri uygulamaya başladıktan sonra aknelerin azaldığını fark edeceksiniz.

Salyangoz bilindiği gibi kabuklu bir canlıdır. Salyangozun kabuğu herhangi bir nedenle çatladığında ya da düştüğünde salyangoz kendi kendine kabuğunu yeniler. Bunu allantoin adı verilen bir madde sayesinde gerçekleştirir. Allantoin içerisinde protein, vitamin ve kalsiyum gibi maddeleri içerir. Salyangozun salgıladığı bu madde; aknelerin geçmesi için kullanılan maddedir. Vücudun herhangi bir yerindeki sivilce ya da aknelere bu kremleri uygulayabilirsiniz.

Salyangoz özü sadece akne için değil; cilt ile ilgili başka sorunlar içinde iyi gelmektedir. Salyangoz özünün iyi geldiği diğer bazı cilt sorunları; kırışıklık, cilt lekeleri gibi sorunlardır. Aynı zamanda cildin yaşlanmasını önler, yenilenmesini sağlar. Salyangoz özü içeren bir krem ya da ürün aldığınızda kullanma talimatını iyi bir şekilde okuyup; uygulamaya başlayabilirsiniz. Salyangoz özü içeren bu ürünler genelde; günde 2 ya da 3 kez önerilir.

Cilde sürmeden önce; o bölgenin iyi bir şekilde yıkanıp temizlenmesinde fayda vardır. Bölge yıkanıp temizlendikten sonra; salyangoz özünü içeren ürün o bölgeye sürülür. Salyangoz özü içeren birçok farklı ürün olmasına rağmen; bizler özellikle salyangoz özü kremlerini öneriyoruz. Bu kremlerin hem bulunması; hem de uygulanması kolaydır. Aynı zamanda istenen etkileri kısa sürede göstermektedirler.

Eğer sizlerinde sivilce ve akne ile ilgili sorunu varsa; kullanabileceğiniz ürünlerden biriside salyangoz özüdür. Salyangoz özü tamamen doğal olduğundan dolayı cilde zarar verme olasılığı oldukça azdır. Kısa sürede etkisini göstermeye başlar. Kullanımı ve uygulanması kolaydır. Tüm bunlar salyangoz özünün avantajları arasındadır. Bu nedenle salyangoz özünü öneririz.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın