Sarkık Göbek Egzersizleri

Sarkık Göbek Egzersizleri

Karın kaslarının hafif de olsa (6 kasın altısının da görünmesinden bahsetmiyorum) görünebilmesi için sağlıklı beslenme alışkanlığı, düzenli antreman ve ağırlık kullanılan egzersizler yapmak gerekir. Sarkık göbek için özel bir diyet bulunmuyor ancak karnı şekillendirmek için özel egzersizler mevcut. Öncelikle bu bölgede yağlanma varsa bunlardan kurtulmak için, bir diyetle birleştirdiğiniz kardio egzersizleri ile ilk adımı atabilirsiniz.

Kendinize uygun, protein bakımından zengin ve düşük karbonhidrat içeren diyetle bu bölgedeki yağları azalttıktan sonra karın kaslarını şekillendirici ve sarkık göbeği toparlayan egzersizlere başlayabilirsiniz.

Mekik: Karın kaslarını çalıştıran klasik mekik hareketini, yere sırt üstü uzanıp ellerinizi başınızın arkasında birleştirip, vücudunuzun üst kısmını yerden 20-30 santim kaldırarak yapabilirsiniz.

Bu hareket özellikle üst karın kaslarını çalıştırır. Alt karın kaslarını çalıştırmak içinse yine sırt üstü yatarken ayaklarınızı yerden 10 santim kadar kaldırıp 10 saniye kadar havada bekletin. Alt ve üst karın kası egzersizlerini 15×4’lü setler halinde yapabilirsiniz.

Ağırlıklı Egzersiz: Alt ve üst karın kasları kadar göbek bölgesinin yanlarında bulunan kasları da çalıştırmalısınız. Bunun için her iki elinize çok ağır olmayan dambıl alın. Ayakta, ayaklarınız omuz genişliğinde açılmış olmalı.

Bu pozisyondayken ileri doğru bakarak sağ elinizdeki ağırlığı sol ayağınıza, mümkün olduğunca eğilerek değdirmeye çalışın ve dik pozisyonunuza geri dönün. Aynı hareketi diğer tarafla tekrarlayın. Hareketi yavaş olarak 20 kez tekrarlayabilirsiniz.

Sarkık Göbek Egzersiz Videoları

Aşağıdaki videoda, ağırlık kullanmadan evinizde yapabileceğin karın egzersizleri yer alıyor.

Bu videoda alt ve üst karın kasları ile bel bölgesini çalıştıran egzersizleri bulabilirsiniz.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın