Selülit Kremleri İşe Yarar mı?

Selülit Kremleri İşe Yarar mı?

Piyasada çok farklı kremlerler bulunmakla birlikte pek çok kadın aynı soruyu soruyor “Selülit kremleri işe yarar mı?“. Pek çok yerli ve yabancı forumu incelediğimizde genel kanı selülit kremlerinin işe yaramadığı. Yani en azından selülitlerin ortadan tamamen yok olmasını sağlamadığı sadece geçici bir düzelme sağladığı yönünde.

Selülit kremlerinin içeriğinde bulunan kafein, rotinol ve anti oksidanlar aslında pek çok bakım kreminde bulunan benzer içerikler. Bu bileşenler cilt yüzeyinin pürüzsüzleşmesini ve cilt görünümünde gözle görülecek miktarda düzelmeyi sadece geçici olarak sağlayabiliyor. Aslen selülitlerin azalması ve ortadan kalkması için bir şey yapmıyor. Bu tarz kozmetik kremlerin cildin yüzeyinde etkili olduğu ve selülit gibi cilt tabakalarının alt kesimlerinde oluşan sorunlar için kullanışlı olmadığı daha doğrusu sorun olan bölgeye kadar ulaşamadığı biliniyor.

Selülit için kalıcı (en azından selülit kremlerinden daha etkili) çözüm arayanlara önerilen tedavi yöntemi ise Endermoloji. Endermoloji (Endermologie) vakumla uygulanan bir tedavi yöntemi olup senede 2-3 seansla selülitlerde gözle görülür kalıcı çözüm sağlayabiliyor. Tabii her hasta için garantili bir çözüm yolu olmadığı unutulmamalı.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın