Sevgiliye Yılbaşı Hediyeleri

Sevgiliye Yılbaşı Hediyeleri

Bir kadına hediye almak hem kolay hem zordur. Herhangi bir alışveriş merkezine adımınızı atar atmaz etrafınızın kadınlara özel mağazalarla çevrili olduğunu görürsünüz. Ve bu kadar çok seçenek arasında kaybolmanız da elbette an meselesidir.

Etkili Hediyenin Püf Noktası

Bir kadına hediye alırken işin içine kişisellik katmanız çok önemlidir. Kokusu hoşunuza giden herhangi bir parfümü seçip paket ettirmeniz hiçbir kadının yüzünde güller açtırmaz. Ama uzun süredir arayıp da bulamadığı bir parfümü yurtdışından getirttiyseniz, bunu bütün arkadaşlarına anlatır.

Şimdi bir düşünün, hediye alacağınız kişinin satın almaktan söz ettiği, beğendiğini söylediği ya da vitrinin önünden her geçişinizde önünde durup iç geçirdiği ne var? Dikkatli ve iyi bir dinleyici olanların işi kolay. Eğer hiçbir şey aklınıza gelmiyorsa hâlâ bir şansınız var. Yılbaşı gelmeden bir yemek ya da sinema bahanesiyle onu bir alışveriş merkezine götürün. Şöyle bir turlayın. Ama bu sefer kulaklarınızı ve gözlerinizi dört açın. Fazla ileri gitmeden ilgilendiği ürünleri gerçekten isteyip istemediğini öğrenmeye çalışın.

Bu Hediyelerden Uzak Durun

Hangi hediyelerin sizi gecenin yıldızı yapacağına geçmeden önce kesinlikle uzak durmanız gereken hediyeleri sıralayalım. Öylesine seçilmiş her şey bu listede! Hiçbir anlam yüklenemeyecek duvar süslerinden, mutfak eşyalarından, abartılı dekoratif ürünlerden, pelüş oyuncaklardan, parfümden, plastik takılardan, mumluklardan, çerçevelerden, takvimlerden, ofis eşyalarından, renkli yün kazaklardan… Kısacası sana özel diye bağırmayan her şeyden süratle uzaklaşın. İş yerini, mutfağını ya da banyosunu değil, onun kişiliğini hedef alan ürünlere yönelin.

Ucuz ve Duygusal Ürünler

Kadınları anlamak zor mu? Aslında o kadar da karmaşık değil. Binlerce liralık elbiseleri beğenip anneannelerinin ördüğü yün atkıdan başkasını kullanmazlar. İşte sizin de sırrınız bu olacak. Önemli olan hediyenizin kaç para olduğu değil, o hediye için sizin ne kadar uğraştığınız. Bunu her yerde aradım, internetten aylar önce sipariş ettim, senin için dükkân sahibiyle kavga ettim diye başlayan her cümleniz hediyenizi paha biçilmez kılacaktır.

Yemek yapmaktan hoşlanan bir kadın için 5 ciltlik bir yemek kitabı almak yerine, onu bir yemek kursuna yazdırabilirsiniz. Kurs demek aylarca sürecek bir etkinlik demek değildir. Bugün bir gün süren, hızlandırılmış çikolata yapımı, İtalyan mutfağı ya da Türk mezeleri başlıklı birçok kurs var. Arama motoruna yemek kursu yazmanız yeterli. Hele bir de kendinizi de kaydettirirseniz, kimse hediyenizin eline su dökemez.

İş hayatında çok yorulduğunu düşündüğünüz için ona güzel bir otelde SPA seansı ayarlamanız da oldukça makbule geçecektir. Bütçenize göre SPA merkezlerini araştırabileceğiniz gibi iyi bir otelin SPA merkezini tercih etmeniz de mümkün.

Eğer müzikten hoşlanan bir kadına hediye alacaksanız, CD setleri artık pek de ilginç değil. Hemen Biletix’e tıklayın. Uzak tarihli bile olsa, sevdiği sanatçının konserine ön sıralardan iki bilet almanız onu sevinçten havalara uçuracaktır. Ya da eski plaklar arasında gezinip onun favori grubuna ait ender bulunabilecek bir plağı bulursanız, hediyenize evin başköşesinde yer ayıracaktır.

Giyim ve kozmetik merakı çoğu kadında vardır. Yeni markaları, hangi rengin moda olduğunu, kendilerine neyin yakıştığını bilirler. Ama siz ne kadar biliyorsunuz? Bunun da kolayı var. Sevdiğini bildiğiniz bir mağazadan gidip hediye seçmek yerine, bütçenize göre o mağazadan bir hediye çeki satın alabilirsiniz. Daha sonra bu çekle, kendisi gidip beğendiğini alabilir. 100 – 150 TL’lik bir çek, hemen her mağazada iş görecektir. Daha fazlasına gücünüz yetiyorsa, kimse size dur demiyor! Örneğin bir kozmetik firmasından alacağınız çek, her kadının hoşuna gidecektir. Makyaj sevmeyenler cilt ya da saç bakım ürünleri veya parfüm alarak da çekini değerlendirebilir.

Kim demiş kadınlar elektronik sevmez diye? Yeter ki espri katın. Son model iPhone alamıyor olabilirsiniz ama hesaplı bir fotoğraf makinesi alabilirsiniz. Makineyi önceden şarj edin. Onun sevdiği ya da birlikte gittiğiniz yerlerin, sevdiği film afişlerinin ya da onu hatırlatan, onu anlatan birkaç şeyin fotoğrafını bu makineyle çekin. Hediyenizi tekrar paketleyip öyle verin.

Şehirden kaçıp biraz nefes almayı hangi kadın istemez. Tur şirketlerini gezin. Artık tur demek Paris gezisi demek değil sadece. Hafta sonuna özel yürüyüş ya da fotoğraf turları, günübirlik geziler, göl kenarında kamplar sandığınızdan çok daha hesaplı.

Pahalı Ama Garantili Ürünler

Renkli laptoplar, dokunmatik telefonlar, tasarımcı çantaları ve ayakkabıları, altın ya da taşlı takılar, değişik yerlere seyahatler… Kısacası aylık bir kadın dergisinin sayfalarını çevirdiğinizde karşınıza çıkan çoğu ürün alkışlarla karşılanacaktır. Eğer cüzdanınız sağlamsa aylık bir kadın moda dergisi alın ve sayfalar arasında en çok övgü alan ürüne yönelin.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın