Sivilceler İçin Evde Yapılan Maskeler

Sivilceler İçin Evde Yapılan Maskeler

Sivilceler için evde hazırlayabileceğiniz yüz maskelerinin, bilimsel araştırmalar sonucunda kanıtlanmış yararları yoktur ancak genel olarak bu maskeleri kullananlar sivilce oluşumunun azaldığını ve ciltlerinin daha yumuşak olduğunu paylaşmaktadır. Sivilce için evde yapılan maskeler arasında en popüler olanı ise bal, Hindistan cevizi ve tarçın kullanılan yüz maskesi. Bu tip doğal maskeler hem cebinizi hem de ağır kimyasallar içeren kozmetik ürünlerden cildinizi korumaya yardımcı olur.

Sivilceler İçin Ev Yapımı Bal Maskesi

Bu maske için ihtiyaç duyacağınız malzemeler şu şekilde; 1 tatlı kaşığı bal (organik olursa daha iyi), 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi, 1 tatlı kaşığı tarçın.

Bal, tarçın ve Hindistan cevizini çikolata renkli bir macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Karışımın etrafa damlamasını engellemek için omuzlarınıza büyük bir havlu sarabilirsiniz. Daha sonra hazırladığınız karışımı yüzünüzün her bölgesine eşit miktarda yayın. Maskenin etkisini göstermesi için 30 dakika yüzünüzde kalması gerekiyor. Bu süre geçtikten sonra ılık suyla maskeyi yüzünüzden çıkarın. Yüzünüzü kuruladıktan sonra cildinizin kuru olduğunu hissederseniz nemlendirici kullanabilirsiniz. Bu maskeyi etkilerine dikkat ederek haftada 2 kez kullanabilirsiniz.

Dikkat: Hindistan cevizi ve tarçın bazı ciltlerde alerjik reaksiyona neden olabilir. Maskeyi yüzünüze sürdüğünüzde kaşıntı ve rahatsızlık hissederseniz hemen ılık suyla yıkayın. Yüzünüze sürmeden önce cildinizde alerjiye neden olup olmadığını öğrenmek içinse tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra elinizin üst kısmına bir miktar sürüp 10-15 dakika bekleyebilirsiniz. Eğer sivilce için doktorunuzun önerdiği bir merhem kullanıyorsanız herhangi bir doğal yüz maskesi kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Daha Fazla Bilgi

Sivilce izlerine bitkisel çözüm yazısında sivilce izleri için kullanabileceğiniz doğal ürünler hakkında bilgiler, çay ağacı yağının sivilce tedavisinde nasıl kullanılabileceği hakkında bilgileri ise çay ağacı yağı ve sivilce yazısında bulabilirsiniz. Sivilceler için evde hazırlanan etkili bir diğer maske olan yulaf maskesi ile ilgili bilgileri ise sivilcelere karşı yulaf ezmesi maskesi sayfasında bulabilirsiniz.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın