Solar Fener ve Bahçe Lambaları

Solar Fener ve Bahçe Lambaları

Çimler ve bahçeler için yapılan gece ışıklandırması bir yandan sıcak ve güzel bir ortam oluştururken bir yandan da evinizin güvenliğini sağlar. Geleneksel elektrik yoluyla ışıklandırma oldukça pahalıdır ve geniş alanlara döşemek de oldukça zordur. Bu nedenle, daha ekonomik ve aynı zamanda da kurulumu pratik olan solar aydınlatma daha çok tercih edilen bir hale gelmiştir. Eğer bahçenize ya da evinizin dışına aydınlatma yapmayı düşünüyorsanız ve bu konu hakkında pek bilginiz yolsa aşağıda sizler için hazırladığımız solar aydınlatma ile ilgili bilgilere mutlaka göz atmalısınız.

Solar aydınlatma stilleri: Çoğu geleneksel elektrik lambaları gibi, solar fenerler ve bahçe lambalarının da bazı stilleri vardır. Solar aydınlatmalar küçüktürler ve koyuldukları toprağa konumlandırılmış aparatlardır. Ortama biraz loş bir hava katan katan meşale şeklinde olan ışıklar, özel birtakım yerlere stratejik olarak yerleştirilmiş aydınlatmalar gibi farklı tasarımlarda modelleri bulunmaktadır.

Solar aydınlatma seçimi: Tamamen kablosuz solar aydınlatma için, solar hücrelerin aparatların gövde kısmında yer almaları gerekir. Eğer solar panelleri aydınlatma aparatından ayrı olan bir aydınlatıcı seçerseniz bazı kablolara ihtiyacınız olacaktır. Bu seçenek güneş ışınlarını en yoğun güneşli alanlardan elde etmenizi sağlar ve bu güneşli yerlere oranla daha gölgeli yerlerde bulunan fener ya da aparatlara iletir.

Solar aydınlatma sistemi kurarken: Solar aydınlatma aparatlarından almadan önce mutlaka değiştirilebilir parçaları olup olmadığını kontrol edin. Böylece her hangi bir arızalanma olduğunda komple olarak aparat yenilemektense yalnızca sorun olan parçasını değiştirirsiniz ve bu daha ekonomik olur.

Bunun yanı sıra teknik destek sağlayan ücretsiz bir numara veya web sitesi olup olmadığını da mutlaka öğrenin. Böylece işiniz kolaylaşacaktır. Bu seçenekler olmadan aydınlatma aparatı almamalı, başka seçeneklere yönelmelisiniz.

, , ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın