Sony Bravia HDTV Nasıl Ayarlanır?

Sony Bravia HDTV Nasıl Ayarlanır?

Sony Bravia HDTV, Sony’nin yüksek çözünürlükteki modellerinden biridir. Televizyonu, HD kablo alıcıları veya oyun aletleri gibi dış kaynaklarla bağlamak için televizyonunuzda birtakım ayarlamalar yapmanız gerekebilir. Tipik olarak televizyon kendi kendini otomatik olarak sinyallere göre ayarlar. Ancak televizyondaki birtakım görüntülerin değişmesini istiyorsanız birkaç basit uzaktan kumanda ayarıyla bunları kolaylıkla yapabilirsiniz. Aşağıdaki talimatları okuyun ve uygulamaya başlayın.

Sony Bravia HDTV’yi ve onunla beraber kullanmak istediğiniz aleti (HD alıcısı, Blu-Ray oynatıcı ve benzeri gibi aletler) açın.

‘Input’ (bilgi) düğmesine basın ve dıştan bağlanılan aleti seçin. Böylece bu aletin içeriğini televizyonda görebilirsiniz.

‘Menü’ düğmesine basın. Bu televizyon görüntüsü için ilk seçeneklerin görülmeye başlamasını sağlar. Parlaklık imajlarından her hangi birini, parlaklığı arttırmak için sağ tarafta bulunan yön tuşuna, azaltmak için ise sağ yön tuşuna basarak televizyonun rengi yapmak için seçin.

Tekrar sol tuşa basın ve ‘Sound’ (Ses) seçeneğine girin. Buradan tiz ses, kalın ses ve hoparlör dengesini sağlayabilir, kısacası televizyonunuzun ses ayarlarını yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsünü ayarlamak için de alt tuşa basın. İzlediğiniz şeyin içerine göre geniş ekran veya 4:3’lük ekran seçebilirsiniz. Yaptığınız tüm değişiklikleri onaylamak için tekrar ‘menü’ seçeneğine basın ve ana menü ekranına geri dönün.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın