Sony Bravia HDTV’yi Bilgisayara Nasıl Bağlarsınız?

Sony Bravia HDTV’yi Bilgisayara Nasıl Bağlarsınız?

Bilgisayarı Sony Bravia HDTV’ye bağlamak birkaç adımdan oluşan bir iştir ve çok da zor değildir. Gerekli malzemeleriniz olduğu ve aşağıda sizin için hazırladığımız adımları izlediğiniz sürece hiçbir şekilde meraklanmanıza gerek yok demektir. Öncelikle bir S- Video kablosuna ihtiyacınız olacağını bilmeniz gerekir. Hadi şimdi de bu adımların neler olduğuna bir göz atalım:

Bu en basit adımdır. Yukarıda söylediğimiz gibi S – Video kablonuzu hazır edin. Unutmayın bu kablo olmadan bilgisayarınız ve Sony Bravia HDTV arasında herhangi bir bağlantı kuramazsınız. Bu kablo kesinlikle elinizde olmalıdır Eğer bu kabloya sahip değilseniz internet üzerinden satın alabileceğiniz gibi, her hangi bir elektronik alet satıcısından da alabilirsiniz.

Eğer S- Video kablosunu temin ettiyseniz artık gereken işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz. Kabloyu bilgisayarınıza yerleştirin. Elbette ki bunu yapabilmeniz için bilgisayarınızın S- video girişi olması gerekir. Tüm bilgisayarların bu tip bir seçeneği yoktur, bu nedenle önceden kontrol etmeyi unutmayın. Bu şartı yerine getiren bir bilgisayar bulduysanız işleme devam edebilirsiniz. Bilgisayarın modeline göre girişin bulunduğu yer değişecektir.

S- video kablosunun diğer ucunu da Sony Bravia HDTV’ye takın. Giriş arka panelde olacaktır. Bağlantı kurarken güvenli bir bağlantı kurduğunuzdan ve S- video kablonun uçlarının kıvrılmamış ve iyi yerleşmiş olduğundan emin olun. Aksi halde istediğiniz bağlantıyı kuramazsınız.

Sony Bravia’yı açın ve bilgisayarınızın da açık olduğundan emin olun. Televizyonunuzda izlemek istediklerinizi bilgisayarınızda sıraya koyun.

Bilgisayarınızda çalışan videoları görene kadar Sony televizyonunuzda gezinin. Görüntüyü bulduğunuzda başarıyla gereken işlemleri tamamladınız demektir. Bilgisayarınızda olan ancak televizyonda izlemek istediğiniz her şeyi artık kolaylıkla izleyebilirsiniz. Hepinize iyi seyirler.

, , ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın