Tayland Gece Hayatı

Tayland Gece Hayatı

Tayland gece hayatı denilince genel olarak akla ilk gelen striptiz kulüpleri ve erotik masaj salonlarıdır. Yıllarca Amerikan filmleri ile perçinlenen bu kanı kısmen doğru olsa da Tayland gece hayatı ya da başka bir deyişle Pattaya, Phuket ve Bangkok gece hayatı sadece erotik masaj salonlarından ve hayat kadınlarının dans ettikleri barlardan ibaret değildir.

Taylandlılar gece yaşamayı severler. İster küçük bir kasaba olsun ister Bangkok gibi kalabalık bir şehir akşam saatlerinde dışarıda barlarda ya da sokaklara masa atmış arkadaşlarıyla içki içen, sohbet eden insanları görmeniz mümkün. Bu yüzden Tayland gece hayatı oldukça hareketlidir.

Tayland’ın gece hayatı ve eğlencesi bakımından en çok alternatife sahip şehri Bangkok’tur. Bangkok Go-Go barları, kabare şovları, kulüpleri, canlı müzik dinlenen mekanları ile her gece on binlerce kişiyi ağırlamaktadır. Şehir, gece hayatı bakımında tercih ettiğiniz eğlence biçimine göre bölgelere ayrılmıştır. Örneğin erotik şovlar izlemek istiyorsanız Bangkok’un dünyaca ünlü sokağı Patpong size istediğiniz eğlenceyi sunacaktır. Go-Go barları ile ünlü Patpong Sokağı her gece genellikle taklit ürünlerin satıldığı gece pazarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Patpong’a nasıl gideceğinizi tarif etmeye gerek yok zaten şehirdeki taksi şoförlerinin yarısı burada bulunan kulüplere getirdikleri müşteri üzerinden komisyon aldıkları için bir şekilde ulaşırsınız. Bangkok gece hayatı içerisinde erotik şovlara ve striptiz kulüplerine ev sahipliği yapan bölgeler arasında Nana Plaza ve Soi Cowboy’u sayabiliriz.

Her zaman enerjik ve ilginç bir eğlence sunan Bangkok’ta çeşitli büyüklüklerde elektronik müzik dinleyebileceğiniz kulüplerde bulunmaktadır. Genellikle giriş ücreti almayan bu kulüpler Sukhumvit, Silom, Ratchadapisek, Siam ve Ploenchit bölgelerinde yoğunlaşmıştır. Klupler acid jazz’dan reggae’ye kadar geniş bir müzik seçeneği sunmaktadır.

Günün yorgunluğunu atmak ve bir kaç içki içmek için daha sakin mekanlar olan bar, pub ve lounge’ları tercih edebilirsiniz. Barlarda her türlü içkiyi ve özellikle bira çeşitlerini bulabilirsiniz. Daha çok Bangkok’ta yaşayan yabancıların tercih ettiği publar gece 12-1’e kadar açık ve genellikle şehrin finansal merkezlerinde bulunuyor.

Bangkok’un eğlence hayatında canlı müzikte unutulmamış. Şehrin çeşitli bölgelerinde yer alan canlı müzik mekanları yerel müzik grupları ile eğlenceli bir akşam yaşatabilir. Canlı müzik dinleyebileceğiniz kulüpler genellikle Sukhumvit bölgesinde bulunmakta. Ayrıca büyük otellerin barlarında da canlı müzik performansları dinleyebilirsiniz.

Tayland gece hayatı sadece Bangkok’la sınırlı değil tabii ki. Phuket’te gece eğlenceleri açısından pek çok alternatif bulabileceğiniz bölgelerden biri. Phuket gece hayatının merkezi en büyük ve en popüler sahili olan Patong. Patong’da bira barları, diskolar, canlı müzik, kabare şovları gibi farklı eğlence alanları yer alıyor. Phuket gece hayatı neredeyse tamamen Bangla Road üzerinde geçiyor.

Tayland’ın bir diğer popüler destinasyonu olan Pattaya ise daha çok striptiz barları, erotik şovları ve erotik masaj salonlarından oluşan bir gece hayatı vaat ediyor. Turistlerin en yoğun ilgi gösterdiği Pattaya gece hayatı noktalarının başında Pattaya Walking Street geliyor. Pek çok bara ev sahipliği yapan sokak akşamları trafiğe kapatılıyor.

Bangkok, Pattaya ya da Phuket gibi Tayland’ın en çok turist çeken şehirlerinden birinde olmasanız dahi mutlaka müzik (yerelde olsa) dinleyebileceğiniz, bira içebileceğiniz bir mekan mutlaka bulacaksınız. Tayland gece hayatı bu kadar popüler olmasına ve alternatifler sunmasına karşın siz yine de tedbiri elden bırakmayın ve eğlence vaadiyle sizi bilmediğiniz mekanlara götürmek isteyen Tuk-Tuk’çulardan ve taksi şöförlerinden kaçının.

, , ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın