Tektaş Kolye Ucu Alırken

Tektaş Kolye Ucu Alırken

Mücevherat sektörünün en değerli ve modası hiç geçmeyen takısı olan tektaş kolye zaman içinde popülerliğinden hiçbir şey kaybetmedi. Her yaştan kadının almak isteyeceği bir hediye olarak tektaş kolyeler başka hiçbir takıda olmadığı gibi göz kamaştırıcı ve güzel olabiliyor. Doğru bir kolye modeli seçmek taşın kendisi kadar önemli.

Tektaş bir kolye satın alacaksanız dikkat etmeniz birçok nokta bulunmaktadır. Öncelikle kolyeyi nasıl bir günde hediye etmeyi (eğer bu bir hediyeyse) planladığınıza göre bir model seçmelisiniz. Bu anneler günü, sevgililer günü, yıldönümü, doğum günü ve diğer özel günlerden biri olacaksa pırlanta markaları sadece bu günlere özel tektaş kolye tasarımları ile işinizi kolaylaştırabilir.

Bunun dışında üzerinde bulunan elmasın kesim biçimi ve kolye üzerine yerleştirilme biçimine dikkat etmelisiniz. Tabii taşın rengi, büyüklüğü ve berraklığı da dikkat edilmesi gereken öncelikli konular arasında.

Pek çok pırlanta markası önemli sayılarda tektaş kolye tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Bu kolyeler çok geniş model ve fiyat aralığında. Kolye üzerinde bulunan taşlar pırlanta kesim olabileceği gibi kalp, çiçek ve diğer şekillerde olabilir.

Tektaş bir kolye satın alırken göz önüne alınması gereken bir diğer nokta ise hediye edeceğiniz kişinin boyun yapısıdır. Uzun boyunlu biri için daha kısa zincirli bir tektaş kolye tam tersi durumlar için v şeklinde daha uzun bir kolye satın alabilirsiniz. Uzun çeneli bir yüz için yuvarlak bir kolye, kısa ve yuvarlak bir yüz için ise uzun bir kolye tercih edilebilir.

Tektaş kolye satın almayı düşünüyorsanız hesaplı bir kolye için öncelikle taşın ölçüsüne karar vermelisiniz. İnternet üzerinden pırlanta satışı yapan sitelerde bulunan büyük fotoğraflar taşın gerçekte ölçüsü hakkında yanıltıcı olabilir. Eğer bütçeniz kısıtlıysa taşı daha küçük seçerek kolyenin tasarımını ön plana çıkartan fantezi modellere bakabilirsiniz.

Son olarak karar vermeniz gereken nokta ise taşın yerleştirildiği zincirin ağırlığı ve modeli olmalıdır. Zincirin ağırlığını hafif tutarak buna harcayacağınız miktarı daha kaliteli bir taş için kullanabilirsiniz. İnternet pırlanta satış mağazalarında genellikle tektaş kolyelerin fiyatına zincir dahil edilmeden fiyatları belirtilmektedir. Baktığınız ürünün fiyatı içerisinde zincirin dahil olup olmadığını ya da ürünün sadece kolye ucu olup olmadığına dikkat edin.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın