Televizyonunuzu İpod’a Nasıl Bağlayabilirsiniz?

Televizyonunuzu İpod’a Nasıl Bağlayabilirsiniz?

Ipodlar, video izleme seçeneği ile dışarıda arkadaşlarınızlayken veya yolculuk yaparken TV şovlarını veya sevdiğiniz programları izlemek için en iyi yollardan birisidir. Evet evinizdeyken programları veya TV şovlarını televizyonlarınızdan izlemeniz iPodunuzdan izlemekten daha kolay ve iyi bir seçenektir. Ancak iPodunuzu TV’ye bağlamak ve TV şovlarını veya çeşitli programları iPodunuza yükleyerek istediğiniz yerlerde arkadaşlarınızla izlemek oldukça kolaydır. Bunu yapmanız sadece birkaç dakikanızı alır. İşte TV programlarını iPodunuza yüklemek için yapmanız gerekenler:

IPodunuzu TV’ye bağlamak için iPodunuzun ucunu yuvasına takın.

RCA kablosunu iPodunuza takın. RCA kablosu bir ucu kırmızı, bir ucu sarı ve bir ucu beyaz olarak televizyona takılan ve diğer ucu iPodunuza bağlamanız için USB şeklinde olan çok renkli ve fişli bir kablodur.

RCA kablosunun kırmızı, beyaz ve sarı uçlarından oluşan ucunu televizyonunuzda bulunan RCA girişine takın. RCA girişleri genellikle televizyonların arka kısımlarında bulunur. Bazı televizyonlarda ise kolayca ulaşılabilmesi amacıyla ön tarafa konulmuşlardır.

RCA kablosunun kırmızı ucunu televizyonunuzdaki kırmızı sokete, beyaz ucunu beyaz sokete, sarı ucunu ise sarı sokete takın ve USB şeklinde olan ucunuda iPodunuza takın. Bu uçları takma işlemini bitirdikten sonra, iPodunuz ile televizyonunuz arasında bağlantının hazır olduğunu göreceksiniz.

Bu işlemleri bitirdikten sonra eğer iPodunuzu televizyonunuza düzgün bir şekilde bağladıysanız karşınıza çıkacak “Giriş” seçeneğini seçin. “Giriş” seçeneğinden sonra karşınıza “Video” menüsü altında DVD ve DVR oynatıcı seçenekleri çıkacaktır. Ayrıca RCA girişinden iPodunuzu televizyonunuza bağldıysanız, televizyonunuzda kanal 0 olarakda geçen RCA girişi karşınıza çıkacaktır. Kanal 0 seçeneğini tıklayın.

Artık iPodunuzda kayıtlı olan videoları ve diğer kayıtları iPodunuzda olduğu gibi aynı şekilde televizyonunuzdan da oynatabilirsiniz.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın