Vakumlu Poşetler

Vakumlu Poşetler

Vakumlu poşetler evde daha fazla depolama alanı yaratma konusunda yardımcı ürünlerin ve sistemlerin başında gelmekte. Mevsimlik giyecekleri, nevresim takımlarını, yorgan, yastık ve battaniyeleri depolamak için size hacim olarak iki kat daha fazla alan kazandıran vakumlu poşetler ayrıca kullanması oldukça kolay ürünlerdir.

Yatak bazası, eski bavullar, yatak altları, dolap üstleri ve evde bulduğunuz her yer mevsimlik kıyafet ve ev tekstili ürünleri ile dolduysa bu alanları yarı yarıya azaltmanız artık mümkün. Son yıllarda klasik depolama çözümlerine alternatif olarak üretilen vakumlu poşetler basitlikleri ve hesaplı fiyatları ile oldukça popüler hale gelmiştir.

Yatay ya da dikey olarak depolanabilen vakumlu poşetler farklı ölçülerde satılmaktadır. Saklamayı düşündüğünüz kıyafetleriniz, daha büyük yorgan ve battaniyeleriniz, yastıklarınız için pek çok farklı boyutta vakumlu poşet bulabilirsiniz. Hatta set halinde satılan vakumlu poşetler tüm depolama ihtiyacınıza çözüm sunacağı gibi daha hesaplı fiyatlarla satılmaktadır.

Saklamayı düşündüğünüz tekstil ürünlerini vakumlu poşete yerleştirmeden önce yıkamanız ve ütülemeniz kıyafetleri yerleştirirken size kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca kıyafetleri yıkayıp ütüleyip vakum poşete koyarsanız çıkardıktan sonra sadece havalandırmanız yeterli olabilir. Kıyafetlerinizi düzgün bir şekilde yerleştirdikten sonra poşeti kapattıktan sonra vakum aparatı ile poşetin içindeki havayı alarak olabilecek en küçük alanda kıyafetlerinizi saklayabilirsiniz.

Vakumlu poşetler hava giriş çıkışını engellediği için dolayısıyla suya karşıda dayanıklıdır. Bu avantajı ile vakumlu poşetler balkonda, rutubet olabilen garaj, bodrum katı gibi alanlarda sorunsuz olarak kullanılabilmektedir. Vakumlu poşetin içinde hava kalmadığı için küf, nem, güve ve diğer böcekler depoladığınız ürünlere zarar veremeyecektir.

Az sayıda kıyafet depolamayı düşünüyorsanız vakumlu poşetler sizin için yeterli olacaktır. Yorgan gibi daha büyük ev tekstili ürünleri için vakumlu hurçlar kullanabilirsiniz. İster hurç ister vakumlu poşet olsun bu ürünler şeffaf oldukları için hangi kıyafetleri hangi poşete koyduğunuzu kolayca görebilir ve bir tişört için tüm poşetleri ve hurçları açmaya gerek kalmadan aradığınızı kolayca bulabilirsiniz.

Vakumlu poşetler şeffaf olmasının yanı sıra su geçirmez, yer kazandırır, esnek ve dayanıklıdır. İçine koyduğunuz kıyafetlere göre vakumlu poşetler %100-%150’ye kadar küçülebilmektedir. Bu sayede iki kat daha fazla depolama alanı yaratabilirsiniz.

İthal ve yerli imalat vakumlu poşetleri ölçülerine göre 10TL ile 20TL arasında piyasada ve online mağazalarda bulabilirsiniz.

Kıyafet ve tekstil ürünlerini depolamak için kullanabileceğiniz vakumlu poşetler dışında gıda depolama alanında da kullanılabilen vakumlu poşetler satılmaktadır. Gıdaların buzlukta saklanması, nakliyesi sırasında ve tazeliğini daha fazla koruması için kullanılan vakumlu gıda poşetleri de farlı ölçülerde ve fiyatlarda satılmaktadır.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın