Vücut Tipine Göre Kot Pantolon Seçimi

Vücut Tipine Göre Kot Pantolon Seçimi

Hepimiz her gün olmasa da belirli günlerde kot pantolon giyiyoruz. Kot pantolonlar zaman zaman moda olsa da genellikle rahat oldukları, kir tutmadıkları ve pek çok durumda giymek için uygun oldukları için tercih ediliyor. Peki, spor bir kıyafet olsa da kot pantolon giyerken vücut tipine göre seçim yapmak ve üzerinizde hangi kot pantolon kesiminin daha şık duracağını bilmek iyi olmaz mı? İşte bu yazıda vücut tipine göre kot pantolon seçimi hakkında bazı tavsiyeler bulabilir ve bundan sonraki kotunuzu bu tavsiyeler doğrultusunda size en yakışan kesim modelleri arasından seçebilirsiniz.

Zayıf Vücut Tipi İçin Kot Pantolon Seçimi

Eğer zayıf bir vücudunuz ve düz bir göbeğiniz varsa sizin için en uygun kot pantolon modeli üzerinize biraz bol düşük belli modellerdir. Diğer bir seçeneğinizde bel bölgenize oturan modellerdir. Eğer üstünüzdeki bluz ya da tişört kısaysa bele oturan modeller daha iyi görünebilir.

Büyük Beden Kot Pantolon Seçimi

Vücudunuzun orta bölümü daha kiloluysa, yani kalça ve göbek bölgenizdeki kiloları gizlemek istiyorsanız bel bölgenize, göbek deliği çizginize oturan bol kesim modeller arasından bir tercih yapabilirsiniz. Bu kalça bölgenizi çok ön plana çıkarmayacağı gibi bel bölgenizin üzerine oturarak göbeğinizin daha az görünmesini sağlayacaktır.

Dar kesim kot pantolon modellerinden yüksel belli olsalar dahi kaçınmalısınız.

Uzun Boylular İçin Kot Pantolon Seçimi

Eğer uzun boyluysanız her tip kot pantolon modelini giyebilirsiniz. Ancak hem uzun boylu hemde normalden dha zayıfsanız boru paça ya da hafif ispanyol paça pantolonlar üzerinizde daha iyi duracaktır.

Kısa Boylular İçim Kot Pantolon Seçimi

Eğer kısa boyluysanız düz kesim kot pantolonlar sizin için en ideal model olacaktır. Bu tarz kesimler sizi daha uzun gösterir. Ayrıca bot kesim modellere de bakabilirsiniz.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın