Wii Oyunu Nasıl İndirilir?

Wii Oyunu Nasıl İndirilir?

Bazı wii oyunları ücretli versiyonlarına göre daha az özellik sunuyor. Bunu akılda tutarak internet üzerinde pek çok ücretsiz wii oyunu indirebileceğiniz web siteleri bulmanız mümkün. Bu yazıda wii oyunu nasıl indirilir sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

İnternetten wii oyunları indirmek için yapmanız gerekenleri aşağıda bulabilirsiniz.

1. Wii üzerindeki internet bağlantısını kurarak konsolu internete bağlayın. Modeme ethernet kablosuyla ya da wi-fi ile internete bağlanabilirsiniz.

2. Wii menüsündeki “home” seçeneğine gelin ve Wii Shop Channel’a bağlanın. WiiWare Channel’a giderek oyunları indirebileceğiniz ekrana ulaşabilirsiniz. Wii’nin internet kanalı 500 Wii Puanı bulunanlar için ücretsiz. Wii puanlarını nasıl satın alabileceğinizi konsolu satın aldığınız mağazaya ya da oyunları aldığınız yere sorabilirsiniz. Veya internetten wii puanı olan birinden paypal’la online olarak satın almanız münkün.

3. Arama sonuçlarında ücretsiz ya da küçük bir ücret karşılığı oyunları indirmenize olanak veren 3. parti web sitelerini bulabilirsiniz. Bu siteler oyunu direk konsola indirmenize olanak tanıdığı için oyunu cd’ye yazmanıza gerek kalmayacaktır. Wii üzerinden internet araması yapmak zor geliyorsa normal bir bilgisayardan web adreslerini öğrendikten sonra wii’den bu adreslere direk olarak bağlanabilirsiniz.

Ücretsiz wii oyunları indirilen sitelere isminiz ve mail adresinizi vermeniz gerekebilir. Bu mail adresine daha sonra sitedeki oyunlarda yapılan değişiklikler ve yeni oyunlar hakkında mailler gelecektir bilginiz olsun.

Bazı siteler ise oyun ücretlerini kredi katınızdan almak isteyebilir. Böyle bir durumda sitenin güvenilirliğinden %100 emin olmadan kredi kartı bilgilerini ve kişisel bilgilerinizi vermemenizi tavsiye ederiz.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın