WMV Görüntü Dosyalarını iPod’da Nasıl İzleyebilirim?

WMV Görüntü Dosyalarını iPod’da Nasıl İzleyebilirim?

iPod’un Classic, iPod Touch ve Video modelleri video dosyalarını oynatabilmektedir. Bu özellik LCD ekranın büyüklüğüne göre film izlemekten kendi çektiğiniz videoları ya da iPod’unuza aktardığınız YouTube videolarını izlemek için oldukça kullanışlıdır. Ancak iPod sadece MP+ formatındaki videoları düzgün olarak gösterebilmektedir. Bu nedenle elinizde WMV uzantılı bir görüntü dosyası varsa önce iTunes ile bu dosyayı MP4 formatına çevirmeli daha sonra iPod’unuza yüklemelisiniz. Aşağıda WMV uzantılı görüntü dosyalarını iPod’da izleyebilmek için yapmanız gerekenler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

WMV Dosyalarını iPod’da İzlemek

Öncelikle iTunes’u açın. WMV formatındaki görüntü dosyasını iTunes’un “Add To Library – Kütüphane’ye Ekle” ekranından bulun. Görüntü dosyanızın bir kopyası çıkartılacaktır. Bu kopya otomatik olarak iTunes Library’e kaydedilir. Daha sonra iTunes menü çubuğunda “Advanced – Gelişmiş” düğmesini bulun ve buradan “Create iPod or iPhone Version – iPod ya da iPhone Uyumlu Versiyona Çevir” seçeneğini bulun. Bu seçenek MWV formatındaki görüntü dosyasının iPod ile uyumlu MP4 formatında bir kopyasını çıkarmanızı sağlayacaktır.

iPod’unuzu bilgisayara bağlayın ve iTunes’un iPod’u algılaması için bekleyin. Daha sonra iTunes’da MP+ formatına çevrilmiş olarak bulunan görüntü dosyasını iPod üzerine sürükleyin ve bırakın. iPod imini sol taraftaki “Devices – Cihazlar” başlığı altında bulabilirsiniz. Artık dilediğiniz zaman bu görüntü dosyasını iPod ya da iPhone’da izleyebilirsiniz.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın