Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremleri

Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremleri

Doğru güneş kremini seçmek oldukça önemli bir husustur. Çeşitli cilt tipleri vardır ve bu cilt tiplerine uygun olarak güneş kremi seçilmelidir. Çoğu kişi bu durumu göz ardı eder ve öylesine bir güneş kremi seçer. Oysaki bu durum ciltte birtakım problemlerin yaşanmasına yol açabilir. Kuru ciltler daha da kuruyabileceği gibi, akneye meyilli ciltlerde akne oluşumu artabilir. Kısacası cilt tipinize uygun olmayan bir güneş kremini kullanmaktan kesinlikle kaçının. Bu makale cilt tiplerinden yağlı olanlara yönelik kremler hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Eğer yağlı bir cildiniz varsa aşağıda sizin için aşağıdaki bilgilere göre sizin içi uygun bir güneş kremi seçebilirsiniz.

Öncelikle dikkat etmeniz gereken şey seçeceğiniz güneş kreminin hafif ve yağsız olması olmalıdır. Aynı uygulamayı büyük gözenekleri olan kişilerin de benimsemeleri gerekir. Çünkü büyük gözenekler yağlı ciltlerin habercisidir. Aslında bu tür yağsız güneş kremleri karma ciltler için de uygundur.

Marka araştırması yaparken donuk yağ kontrolüne dikkat edin ve bu yönde içeriği olan güneş kremlerinden alın. Bu güneş kremlerine örnek olarak aloe vera ağırlıklı kremleri verebiliriz.

Aloe vera’lı güneş kremleri bir yandan güzel bir koku verirken bir yandan da cildinizi normalleştirmek için içerdiği antoksidanlarla yardımcı olur.

Kimyasal içermeyen ya da az miktarda içeren ve 15 güneş koruma faktörlü bir krem tercih edin. Bu şekilde yağlı ve parlayan bir cilt görünümünü engellemiş olursunuz.

Ayrıca bu tip kremler cildinizdeki nem dengesini de korumaya yardımcı olacaklardır. Bunu yaparken herhangi bir zarar da vermezler.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın