Yeni Bir Sony Bravia HDTV DVD’ye Nasıl Bağlanır?

Yeni Bir Sony Bravia HDTV DVD’ye Nasıl Bağlanır?

Sony Bravia HDTV montajı ve kullanıma hazırlanması oldukça basit bir modeldir. Ancak öncelikle kurulumu duvara monte ederek mi yoksa hareket edebilecek pozisyonda mı yapmak istediğinize kara vermeniz gerekir. İstediğiniz yerleşimi yaptıktan sonra yapmanız gereken tek şey birkaç kabloyu bağlamak olacaktır. Meraklanmayın Sony Bravia HDTV tüm gerekli kablolarla birlikte gelecektir. Eğer laptop, hoparlör, kaydedici kamera veya DVD oynatıcı gibi ekstra bazı ekipmanlarınız varsa gerekli bağlantıları kurmak için yapmanız gereken şey talimatları yerine getirmektir. Hadi şimdi televizyonun DVD bağlantısının nasıl yapılacağına ve bunun için gerekli olan talimatların neler olduklarına bir göz atalım.

  • Tüm ekipmanları güç kaynağından çıkarın.
  • Kablo kutusunun arkasındaki ‘IN’ yuvasına duvardan gelen kabloyu yerleştirin. Bu normalde zaten yapılmış olmalıdır. Ancak yeni bir kablo kutusu aldıysanız bu işlemi mutlaka yapmanız gerekir.
  • Ortak eksenli kabloyu alın ve kablo kutusunun arkasında yer alan ‘OUT’ yuvasına yerleştirin. Kablonun diğer ucunu ise Sony Bravia HDTV’nin arkasındaki VHF/ UHF yuvasına bağlayın.
  • DVD oynatıcınızla bağlantı kurmak için video kablosunun ucunu, televizyonunuzun arkasında yer alan ‘Video In’ yazan yerin altına yerleştirin. Video kablosu üç yola ayrılmıştır ve renklerle kodlanmıştır. Bu renkler mavi, yeşil ve kırmızıdır. Yerleştirmeyi yaparken renklere uygu olarak doğru bir şekilde yerleştirme yaptığınızdan emin olun.
  • Kablonun diğer ucunu ‘Component Video Out’ yazan ve DVD oynatıcının arkasında bulunan yere takın. Tekrar renklerin burada da uygun bir şekilde yerleştirildiğinden emin olun.
  • Ses kablosunun ucunu Sony Bravia HDTV’nin arkasındaki ‘Audio IN’ yuvasına yerleştirin. Bu kablo ikiye ayrılmıştır. Biri hoparlörün sol kısmı için, diğeri ise sağ kısmı içindir. Renkleri kırmızı ve beyazdır. Renklere uygun olarak yerleştirme yapmayı unutmayın.
  • DVD oynatıcının arkasındaki ‘Line Out’ kısmına kablonun diğer ucunu takın ve yine renkleri eşleştirin.
  • Tüm ekipmanları fişe takın.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın